Grama to nie drama cz.1 i 2, Altenberg promocja 2021

sprawdź dostępność w sklepie Altenberg

Parametry

Producent:
Kategoria:Nauka języka
ISBN 9788394871222
Oprawa miękka
Autor Arlena Witt
Wydawnictwo Altenberg
Rok wydania 2017

Opis

PROŚCIEJ ZNACZY LEPIEJ!

Napisałam taką książkę, jakiej sama chciałabym używać. Uważam, iż do mówienia o gramatyce nie są niezbędne niełatwe pojęcia ani długie wyrazy. Język to zabawa, więc mam nadzieję, że oprócz tego, że nauczysz się angielskiej gramatyki, będziesz także przy tym należycie się bawić. Ja przy pisaniu tej książki bawiłam się wyśmienicie, a jeśli moje suchary pomogą Ci w nauce, to będzie to nasz wspólny sukces.

DWA TOMY? JAK TO?

Dziwne, nie? Czemu jest ona w dwóch częściach? Już odpowiadam. Właściwie te dwa tomy w planach miały być jednym. Podzieliłam książkę na dwie części tylko z jednego powodu: dla Twojej wygody. Gdyby była to jedna gruba pozycja, to wypełnianie ćwiczeń, czyli pisanie po książce, byłoby nad wyraz niełatwe, jeśli nie niemożliwe. A napisałam ją właśnie z tego powodu: abyś Ty, Czytelniku, w praktyce poznał gramatykę, a ta praktyka zakłada właśnie bazgrolenie, mazanie, stawianie kulfonów, kaligrafowanie… Jednym słowem: pisanie.

Grube książki robią wrażenie. Ładnie wyglądają na półce, stanowią poważną pozycję w dorobku autora, są dumą jego rodziców. Lecz mnie nie o to chodzi. Dla mnie najważniejsze jest, żeby ta książka spełniła swoją funkcję, czyli praktycznie służyła Ci do nauki, a to bezsprzecznie ułatwi fakt, iż z jednego grubaśnego tomiska zrobiliśmy dwie cieńsze i przyjaźniejsze części.

PRAWIE 600 STRON, KTÓRE POPRAWIĄ TWÓJ ANGIELSKI!

Uczyłeś(aś) się już kiedyś angielskiego, prawda? „Tak, tak, kiedyś w szkole, potem jeszcze trochę, ale tak z przerwami. W sumie nigdy się do tego porządnie nie przyłożyłem" – zgaduję, że właśnie tak odpowiesz, bo tak najczęściej odpowiadają ludzie, których o to pytam. No to ta książka jest właśnie dla Ciebie. Wiesz, kiedy który czas zastosować? Nie przejmuj się, większość Polaków nie wie. Dzisiaj możesz wreszcie uporządkować sobie wiedzę z gramatyki, bo tłumaczę ją tu prostymi słowami, na wielu przykładach, ponadto z tekstów piosenek czy dialogów filmowych.

„Grama to nie drama" to praktyczny przewodnik do nauki angielskiej gramatyki, napisany na luzie i z humorem. Gromadzi proste objaśnienia, zabawne przykłady, sprawne ćwiczenia i cytaty z popularnych filmów, seriali i piosenek.

CZYTAJ! ĆWICZ! DZIEL SIĘ!

Po tej książce możesz śmiało pisać – właśnie po to są wszystkie luki. Choćby powiem więcej – musisz pisać, bo jeśli zrobisz ćwiczenia tylko ustnie albo przy którymś pomyślisz: „Dobra, dobra, to wiem, tego nie muszę", to gwarantuję, iż prędzej czy później wyleci Ci to z głowy. Dlatego nie bądź rura i pisz po tej książce. Ona do tego jest. Złam system, oszukaj swój mózg i wypełnij ćwiczenia pisemnie. Potem mi podziękujesz.

Jestem przekonana, iż dasz radę! Opanujesz angielską gramatykę i dobrze będziesz używać języka, bez którego trudno wyobrazić sobie życie w dzisiejszym świecie. Jeżeli zaś chciałbyś pokazać tę książkę gdzieś w internecie lub pochwalić się tym, iż się z niej uczysz, to możesz wykorzystać hasztagu #gramatoniedrama. Będę na niego zaglądać, więc niewątpliwie zobaczę, jak pilnie się uczysz, i będę z Ciebie dumna.