Benchmade Nóż 15085-2 mini crooked river hunt promocja 2019

Cena849.0
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie kolba.pl

Parametry

Producent:Benchmade
Kategoria:Noże i toporki taktyczne

Opis

Benchmade to jedna z najmocniej rozpoznawalnych marek produkujących noże na świecie. Powstała w roku 1988 w Kalifornii. Przez ponad 20 lat zdobywała pozycje na rynku stosując coraz bardziej innowacyjne technologie oraz najlepsze materiały. Dzięki podziałowi noży Benchmade na klasy (złota, czarna, niebieska)

Benchmade 15085-2 posiada klingę stworzoną ze stali S30V o twardości (58-60HRC) i długości 86 mm, a także grubości prawie 3 mm co czyni z modelu doskonałą propozycję na ostrze o przeznaczeniu outdoor/EDC (na co dzień). Umieszczony w klindze kołek służy do przystępnego i szybkiego rozkładania noża i jest przypasowany do obsługi poprzez osoby lewo i prawo ręczne. Model 15085-2 należy do noży z linii HUNT.

Na użyteczną rękojeść składają się drewniane okładziny, oraz wykwintne aluminiowe bolstery. Szkielet noża usztywniono stalowymi przekładkami.zwiększyć bezpieczeństwo w trakcie operowania nożem okładziny są adekwatnie profilowane. W rękojeści odszukamy także tuleje, która służy do zamontowania i przeciągnięcia linki. W komplecie stalowy, przekładalny klips usprawniający przenoszenie noża.

Mechanizm blokujący ostrze to trwały i solidny „axis lock", którego elementem blokującym jest oś wchodząca w wycięcie w głowni. Blokada ta jest prosta w obsłudze poprzez osoby prawo i lewo ręczne. Idealna mechanika noża momentalne rozłożenie ostrza.