Nóż 537gy bailout marki Benchmade promocja 2019

Cena639.0
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie kolba.pl

Parametry

Producent:Benchmade
Kategoria:Noże i toporki taktyczne

Opis

Benchmade 537GY Bailout to bardzo lekki i wytrzymały nóż taktyczny z serii „black class” wyekwipowany w głownię tanto ze stali proszkowej CPM-3V, aluminiowy zbijak i zwiększone okładziny z tworzywa Grivory.

Benchmade Bailout ma na ogół taktyczną stylistykę, podkreślaną poprzez czarną kolorystykę głowni i okładzin oraz zarys ostrza. W nożu zaimplementowano 86 mm głownię o japońskim profilu tanto, tworzoną z wysokiej jakości stali narzędziowej CPM-3V.

zastosowany kształt klingi zagwarantuje podwyższoną trwałość czubka przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej skuteczności cięcia.

Gatunek CPM-3V swymi parametrami zbliża się do właściwości stali premium S7 i A9 i stanowi znakomitą alternatywę dla A2, D2 i CPM M4. W odróżnieniu od klasycznych stali proszkowych, CPM 3V nie jest stalą nierdzewną, dlatego warto adekwatnie zadbać o ostrze i regularnie je konserwować.

Głownia została pokryta szarą warstwą DLC, która ma bardzo wysoką wytrzymałość na ścieranie, broni także stal przed korozją. Ostrze można komfortowo rozłożyć jedną ręką, dzięki zaimplementowaniu dwustronnego kołka (z anodowanego aluminium), umożliwiając tym samym wygodną obsługę noża osobom prawo i leworęcznym.

Blokada głowni to oczywiście Axis-lock, flagowy mechanizm producenta Benchmade, szanowany za ogromną wytrzymałość na obciążenia, niewrażliwość na zabrudzenie, a także łatwość użytkowania.

Dzięki zaimplementowaniu rozszerzonych, okładzin z tworzywa Grivory, kompozycja noża jest stanowczo lekka (58 g) i może być wygodnie używana w rękawicach albo osoby o większych dłoniach.

antypoślizgowa faktura rękojeści i jej poszerzenie u nasady zapewniają pewny chwyt noża,, a także uniemożliwiają przemieszczaniu dłoni w trakcie pracy. Wielki klips z opcją przełożenia (lewa/prawa), pozwala na przenoszenie noża w kieszeni albo oporządzeniu taktycznym.

Rękojeść zakończona jest aluminiową wkładką, która może pełnić funkcję zaczepu na linkę lub głowicy do zadawania ciosów młotkowych.