Nóż Benchmade 553-S30V Griptilian Tanto promocja 2019

Cena469.0
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie kolba.pl

Parametry

Producent:Benchmade
Kategoria:Noże i toporki taktyczne

Opis

Benchmade 553-S30V Pardue w nowej odsłonie, został wyekwipowany w głownię ze stali CPM-S30V, powszechnie uważaną, za najkorzystniejszą stal nierdzewną na rynku.

Benchmade 553-S30V Pardue ma agresywną głownię tanto częściowo ząbkowaną, która zapewnia wysoką penetrację i zezwala na cięcie twardych i włóknistych tworzyw np. Pasów, lin, a także taśm.

Ostrze o czarno satynowym wykończeniu, wytworzono z amerykańskiej stali rdzoodpornej CPM-S30V zahartowanej do twardości 58-60 HRC. Zarys głowni, rodzaj szlifu i jakość zastosowanej stali wywołują, iż ostrze długo utrzymuje genialną ostrość roboczą, dlatego świetnie stanie na wysokości zadania w pracy służb mundurowych. Obustronny kołek pozwala na wygodne rozkładanie ostrza jedną dłonią osobom prawo i leworęcznym.

Fragment grzbietu klingi został podniesiony, a także poddany rowkowaniu, wytwarzając w ten sposób stabilny punkt oparcia dla palców w trakcie skrupulatnego prowadzenia ostrza.

Za bezpieczeństwo pracy odpowiada flagowy mechanizm Benchmade, dwustronna blokada Axis-lock, renomowana za ogromną wytrzymałość mechaniczną, wytrzymałość na zabrudzenie, a także wygodę obsługi dla prawo i leworęcznych użytkowników.

Pomarańczowe okładziny mocowane do wkładek ze stali 420J, wytwarzano z tworzywa Noryl GTX. Antypoślizgowe teksturowanie rękojeści zagwarantuje potężny i pewny chwyt noża choćby mokrą dłonią.

Dyskretne przenoszenie noża w kieszeni zagwarantuje stalowy klips, z możliwością przełożenia na drugą stronę.

Benchmade 553-S30V Pardue to swoista ikona wśród noży codziennego korzystania, w której marka postawił maksymalny nacisk na funkcjonalność, trwałość konstrukcji i bezusterkowość działania.