Nóż 555-1 mini griptilian g10 marki Benchmade promocja 2019

Cena579.0
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie kolba.pl

Parametry

Producent:Benchmade
Kategoria:Noże i toporki taktyczne

Opis

Benchmade to jedna z najszczególniej rozpoznawalnych marek produkujących noże na świecie. Powstała w roku 1988 w Kalifornii. Poprzez ponad 20 lat zdobywała pozycje na rynku stosując coraz bardziej postępowe technologie, a także najlepsze materiały. Dzięki podziałowi noży Benchmade na klasy (złota, czarna, niebieska, a także linia noży dla HK) każdy może wybrać model dla siebie.

Ostrzejszy, mocniejszy i nowy Benchmade Mini Griptilian model 555-1. Nowość na rok 2016 zaopatrzony w ostrze wykonane z innowacyjnej stali CPM-20CV oraz dwukolorową rękojeść z wytrzymałego kompozytu G10.

lubiana kolekcja noży Griptilian z użytkowym kształtem klingi (posiada szlif płaski), którą producent określa jako "modified sheepsfoot". Model 555-1 posiada klingę wykonaną ze stali 20CV o twardości (58-61HRC) i długości 74 mm i grubości prawie 2,5 mm co czyni z modelu rewelacyjną propozycję na ostrze EDC (na co dzień). Umieszczony w klindze otwór służy do przystępnego i szybkiego rozkładania noża i jest przypasowany do obsługi przez osoby lewo i prawo ręczne. Model 551-1 należy do klasy niebieskiej noży Benchmade. Model 555-1 to mniejszy brat modelu 550-1.

Na praktyczną rękojeść składają się okładziny wytwarzane z kompozytu G10, które pozostały usztywnione linersami ze stali. Aby powiększyć bezpieczeństwo podczas operowania nożem okładziny są optymalnie profilowane i nacinane. W rękojeści znajdziemy także tuleje, która służy do zamontowania i przeciągnięcia linki. W zestawie stalowy, przekładalny klips typu "deep carry" usprawniający przenoszenie noża.

Mechanizm blokujący ostrze to trwały i solidny "axis lock", którego elementem blokującym jest oś wchodząca w wycięcie w głowni. Blokada ta jest prosta w trakcie obsługi przez osóby prawo i lewo ręczne.