Obiektyw CANON EF 70-200mm f/4.0L IS USM, 1258B005 promocja 2020

Cena4790.0
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie ELECTRO.pl

Parametry

Producent:CANON
Kategoria:Obiektywy fotograficzne
Przeznaczenie Canon
Ogniskowa 70-200 mm
Jasność f/4
Rodzaj teleobiektyw
Typ zoom

Opis

znikomy, komfortowy i lekki, pierwszy na świecie obiektyw wyposażony w 4-stopniowy stabilizator obrazu pozostał wyekwipowany także w wyśmienitą optykę serii L gwarantującą wysokie atrybuty optyczne i wygodę obsługi.

Funkcje

-Optyka linii L
-nieznaczny i lekki
-4-stopniowy stabilizator obrazu
-Jasność f/4 w całym zakresie ogniskowych
-elementy obiektywu wytwarzane z fluorytu i szkła UD
-Szybka automatyczna regulacja ostrości
-Uszczelnienie przed działaniem środowiska
-Powłoki Super Spectra
-krągły otwór przysłony gwarantujący ładne rozmycie tła
-Miękki futerał i osłona obiektywu

mistrzowski i lekki teleobiektyw o zmiennej ogniskowej wyekwipowany w stabilizator obrazu

4-stopniowy stabilizator obrazu
Obiektyw Canon EF 70-200 mm f/4L IS USM pozostał wyekwipowany w pierwszy na świecie 4-stopniowy stabilizator (IS). Nieprzeciętny do fotografowania z ręki, wyjątkowo skrupulatny i czuły stabilizator obrazu pozwala w wielu sytuacjach pracować bez wykorzystania statywu. Czasy otwarcia migawki do 4 stopni dłuższe od użytkowanych bez stabilizatora obrazu (np. 1/15 s zamiast 1/200) mogą być użytkowane bez widocznego poruszenia zdjęć. W celu stabilizacji w trakcie panoramowania tryb 2 stabilizatora koryguje jedynie niechciane drgania w pionie.

Jakość serii L
W obiektywie użyto najwyższe standardy optyki serii L firmy Canon - linii łączącej w sobie jakość, bezawaryjność i wygodę obsługi. Obiektyw gwarantuje wyraźny i kontrastowy obraz na całej powierzchni kadru i w całym zakresie ogniskowych. Kompozycja obiektywu z metalu i poliwęglanu została wyposażona w specjalne uszczelnienia broniące go przed przedostawaniem się do wnętrza kurzu i wilgoci. Dzięki czemu obiektyw ten jest bezusterkowym partnerem choćby w najtrudniejszych warunkach.

Waga lekka
Obiektyw EF 70-200 mm f/4L IS USM o długości jedynie 172 mm i wadze tylko 760 g znakomicie sprawdza się w podróżach, gdzie istotna jest śladowa waga bagażu, a nie można pozwolić sobie na kompromis pod względem parametrów, wygody obsługi, czy jakości obrazu.

Stała jasność
Użytkownik tego obiektywu może ustawić atrybuty ekspozycji dla najkrótszej ogniskowej, a następnie bez zmiany przysłony i wydłużania czasu otwarcia migawki zmienić ogniskową aż do 200 mm. W trakcie zmiany ogniskowej i regulacji ostrości długość obiektywu pozostaje niezmienna.

elementy obiektywu wykonane z fluorytu i szkła UD

W obiektywie zastosowano jeden komponent fluorytowy i dwa części ze szkła typu UD (ultra-low dispersion - wyjątkowo niska dyspersja) eliminujące wtórne aberracje chromatyczne. W efekcie obiektyw gwarantuje wyraźny, kontrastowy i niezniekształcony obraz w całym zakresie ogniskowych bez kolorowych otoczek na krawędziach fotografowanych obiektów.

samoczynna regulacja ostrości

Pierścieniowy napęd USM (Ultrasonic motor - silnik ultradźwiękowy) zapewnia niezawodne, prędkie i prawie bezgłośne sterowanie układem samoczynnej regulacji ostrości. Znakomity moment wstrzymania zagwarantuje dokładne zatrzymanie grupy soczewek odpowiedzialnych za regulację ostrości bez zapotrzebowania przeprowadzania ponownych regulacji ostrości. Obiektyw został wyekwipowany w funkcję ciągłej ręcznej regulacji ostrości bez zapotrzebowania wyłączania układu AF. Minimalna odległość ostrości wynosi 1,2 mm w całym zakresie ogniskowych.

Powłoki Super Spectra
Zoptymalizowane powłoki Super Spectra i zarys składników eliminują refleksy i efekt zjawy. Powłoki gwarantują także rzeczywistą równowagę barw i wysoki kontrast.

piękne rozmycie tła
Przysłona elektromagnetyczna (EMD) znamionuje się prawie rewelacyjnie kolistym otworem gwarantującym równomierne i atrakcyjne rozmycie obszarów nieostrości.

Akcesoria
W komplecie znajduje się cylindryczna osłona bagnetu i miękki futerał.


Ogniskowa

70-200mm
Min. Odległość ogniskowania (m): 1,2


Przysłona

ilość listków przysłony: 8
Min. Otwór względny (max. Przysłona): 32


Pozostałe parametry

powiększenie z pierścieniem pośr. EF12 II: 0,23-0,6
powiększenie z pierścieniem pośr. EF25: 0,37-0,14
Osłona przeciwodblaskowa: ET-74
Futerał miękki: LP1224
Uchwyt na filtr żelatynowy III: (2)
Uchwyt na filtr żelatynowy IV: (3)
Telekonwertery EF1.4x II, a także EF2x II: Zgodne