Samyang 12 mm f/2.0 ED AS NCS Sony E promocja 2022

Cena1359.0
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Media Expert

Parametry

Producent:Samyang
Kategoria:Obiektywy fotograficzne
Przeznaczenie Sony
Ogniskowa 12 mm
Jasność f/2
Rodzaj szerokokątny
Typ stałoogniskowy

Opis

Obiektyw Samyang 12 mm 1:2.0 NCS CS został zaprojektowany specjalnie dla aparatów bezlusterkowychwyposażonych w matryce formatu APS-C. Ponadto, jego wysoka jakość wykonania rewelacyjnie poradzi sobie z wysokimi rozdzielczościami, przekraczającymi 24 megapiksele. Pokaźne pole widzenia pozwoli uchwycić rozległą przestrzeń w trakcie fotografowania krajobrazów, ulicy czy również pomieszczeń. Ogniskowa przy użyciu matrycy o mnożniku 1.5x wynosi 18mm, co jest nad wyraz trudne do osiągnięcia w aparatach bezlusterkowych.

Maksymalny otwór przysłony wynoszący f/2.0 pozwala na fotografowanie w ubogich warunkach oświetleniowych. Budowa składa się z 12 komponentów w 10 grupach, a tym z soczewki asferycznej ASP i soczewki hybrydowej H-ASP. Trzy dopełniające elementy ze szkła ED (o niskiej dyspersji) zapobiegają powstawaniu aberracji chromatycznych. Prostoliniowe pole widzenia nie przerysowuje perspektywy, czyniąc zdjęcia naturalnymi i miłymi w odbiorze.

Nanokrystaliczne powłoki antyrefleksyjne (NCS) pokrywają dwie soczewki. Dzięki istotnie niskiemu współczynnikowi odbicia eliminują niekorzystne efekty na zdjęciach, niezwykle w trakcie pracy pod światło. Usprawniony cykl nakładania powłok pokaźnie udoskonala transmisję światła, zwiększa wytrzymałość na odblaski i dostarcza obraz o wyższym kontraście.

Obiektyw wyekwipowany został w zdejmowaną osłonę przeciwsłoneczną, która doskonale eliminuje ostre boczne światło, powodujące spadek kontrastu i powstawanie flar. Dopełniające filtry mogą zostać zamontowane dziękigwintowi o średnicy 67mm. Przypasowanie konstrukcji obiektywu do aparatów bezlusterkowych pozwoliło uzyskaćniewielką wagę (około 250g, zależnie od rodzaju mocowania). Pierścień ostrości, a także przysłony działa płynnie, z należytym oporem. Jakość wykonania oraz innowacyjne technologie stojące za modelem 12mm 1:2.0 NCS CS powodują, że jest to najszczególniej innowacyjny artykuł firmy Samyang.

towar
producent
Kod producenta
F1220506101
EAN
8809298881368
Model
E (Sony)
Charakterystyka Fizyczne dołączone wyposażenie
pakiet dekielków
Osłona przeciwsłoneczna
Warunki gwarancji
Długość
36 miesięcy
wariant gwarancji
Producenta