a 20mm 1.4 a dg hsm nikon marki Sigma promocja 2019

Cena3690.0
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie Sigma-sklep.pl

Parametry

Producent:Sigma
Kategoria:Obiektywy fotograficzne
Przeznaczenie Nikon
Ogniskowa 20 mm
Rodzaj szerokokątny
Typ stałoogniskowy

Opis

Sigma Corporation pokazuje obiektyw 20mm F1.4 A DG HSM, jest to pierwszy na świeciepełnoklatkowy obiektyw szerokokątny o stałym świetle F1.4 należący do legendarnej już linii ART. Na fali sukcesu wybitnych obiektywów 35mm oraz 50mm powstał ten ultra-szerokokątny obiektyw asygnowany dla wymagających fotografów, oczekujących idealnej jakości obrazu i współpracy ze współczesnymi matrycami o wysokich rozdzielczościach.

Podobnie jak w poprzednich modelach, aby zapewnić wyśmienitą rozdzielczość obrazu inżynierowie musieli stworzyć nieprzystępny układ optyczny. Zaimplementowano w nim aż 15 soczewek ułożonych w 11 grupach. Aż 9 soczewek to części specjalne, wytworzone w asferycznym kształcie albo ze specjalnych szkieł likwidujących rozszczepia światła, a także nieostrości obrazu, zwłaszcza poza centrum kadru. Pięć z nich to soczewki ze szkła SLD, odpowiedzialnego za likwidację abberacji. Każda soczewka jest pokryta warstwami antyrefleksyjnymi likwidującymi bliki i flary, dzięki czemu obiektyw zachowa optymalny kontrast nawet przy fotografowaniu pod słońce.

Obiektyw ma 9 zaokrąglonych listków przysłony, dzięki którym otrzymujemy szczególnie przyjemną dla oka plastykę obrazu.

obudowa obiektywu wytwarzana jest z metalu i termicznie jednostajnego kompozytu (TSC). Metalowa, stała osłona słoneczna, pełni także funkcję ochronną przedniej soczewki.

automatyczna ostrość jest ustawiana za pomocą ultradźwiękowego silnika HSM (Hyper Sonic Motor) gwarantującego cichą i szybką pracę. Jest to wyjątkowo ważne w trakcie pracy w kościołach, teatrach czy podczas videofilmowania. Silnik pozwala także na doostrzanie bez konieczności przełączania w tryb MF.

Obiektyw idealnie spełni oczekiwania w fotografii reporterskiej, krajobrazowej a także videofilmowaniu.

nowe linie produktów mają szczególnie przyjemne i praktyczne gumowe wykończeniezapewniające pewny uchwyt sprzętu. Dodatkowo znamionują się innowacyjnym i wykwintnym wyglądem.

Obiektyw współpracuje ze stacją dokującą USB DOCK, umożliwiającą podłączenie obiektywu do komputera i personalizowanie go wg własnych potrzeb. Dzięki oprogramowaniu „Sigma Optimization Pro" można samemu wgrywać np. Nowe oprogramowanie. Obiektyw obejmuje możliwość odpłatnej wymiany mocowania.

towar
firma
Kod producenta
OSN20/1.4 A DG HSM
EAN
0085126412555
Model
F (Nikon)
Charakterystyka Fizyczne dołączone wyposażenie
Przednia pokrywa obiektywu
Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
wariant gwarancji
Producenta