Sony sel e pz 18-105 f/4 g oss - dostawa do salonu gratis! (4905524956672) promocja 2022

Cena2139.0
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie RTV EURO AGD

Parametry

Producent:Sony
Kategoria:Obiektywy fotograficzne
Przeznaczenie Sony
Ogniskowa 18-105 mm
Jasność f/4
Rodzaj teleobiektyw
Typ zoom

Opis

Jeden obiektyw na najróżniejsze sytuacje


Przekładanie obiektywów w trakcie fotografowania może spowalniać pracę i powodować niechciane zmiany jakości obrazu. Obiektyw Sony E PZ 18-105 mm f/4 G OSS (SELP18105G) ma zakres ogniskowych 18-105 mm (27-157.5 mm w przeliczeniu na format 35 mm) i jakość standardową dla serii G. Jest idealnym rozwiązaniem w większości warunków, zarówno w filmie, jak i fotografii. Dodatkową zaletę stanowi elektryczny napęd mechanizmu zoomu.

nieprzeciętne parametry optyczne przy każdej ogniskowej


progresywna kompozycja optyczna z dwiema soczewkami ze szkła ED (Extra-low Dispersion) i trzema soczewkami asferycznymi zagwarantuje doskonałą, typową dla optyki G jakość obrazu w całym zakresie ogniskowych. Wspaniała ostrość i kontrast utrzymywane są we wszelkich częściach kadru. Zagwarantuje to wierne odwzorowanie obrazu i wyśmienite oddanie nawet najdrobniejszych detali.


technologia zoomu zapożyczona ze sprzętu fachowego


W obiektywach SELP18105G wykorzystano rozwiązania technologiczne z kamer Sony Handycam. Pozwalają na one płynne i ciche ustawianie zoomu - wyjątkowo pożądane przy kręceniu filmów. Tak samo ważne są rozwiązania w systemie AF, które pochodzą ze sprzętu klasy fachowej i gwarantują cichą, płynną i szybką pracę systemu automatyki ostrości. Zmiany ogniskowej i ostrości nie wpływają na długość obiektywu. Po uaktualnieniu oprogramowania jest realne użycie efektu Vertigo.

Bezstopniowa regulacja szybkości zmian zoomu


Regulując prędkość zoomu dźwignią albo pierścieniem na obiektywie, można płynnie zmieniać ogniskową, a przy tym pewnie i jednostajnie trzymać aparat. Ma to szczególne znaczenie podczas nagrywania filmów.


Stała maksymalna przysłona f/4


Maksymalna przysłona obiektywu (f/4) nie zmienia się w całym zakresie ogniskowych, od 18 do 105 mm. Dzięki czemu możesz swobodnie komponować ujęcia, nie myśląc o korektach ustawień ekspozycji. Nawet przy długich ogniskowych unikniesz podbijania czułości ISO i związanego z tym wzrostu szumów obrazu.

przepiękny efekt bokeh - wizytówka obiektywów rodzaju G


Obiektywy typu G znane są z błyskotliwego i płynnego efektu rozmycia tła. Jednym z odpowiedzialnych za to komponentów jest 7-listkowa przysłona o kołowym otworze, która powiększa miękkość ostrych fragmentów i stwarza naturalnie wyglądające plamy świetlne. Łagodnie rozmyte tło pozwala należycie wyeksponować obiekty pierwszoplanowe i uzyskiwać obrazy o niemal trójwymiarowej głębi.

Ostry, wyraźny obraz w każdej sytuacji


wbudowany stabilizator obrazu Optical SteadyShot kompensuje drgania aparatu przy fotografowaniu z ręki i uniemożliwia zamazaniu obrazu. Ułatwia robienie ostrych, wyraźnych zdjęć nocą lub w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Nie ma więc potrzeby zwiększania czułości ISO i ryzykowania nadmiernego poziomu szumu.