Okno dachowe fpu-v u5 preselect 78x140 marki Fakro promocja 2019

Cena2397.0
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie E-OknaDachowe.pl

Parametry

Producent:FAKRO
Kategoria:Okna dachowe
Szerokość 78 cm
Wysokość 140 cm

Opis

Fakro FPU-V U3 preSelect

FPU-V U5 preSelect® to okno uchylno-obrotowe nowej generacji posiadające dwie oddzielone od siebie funkcje otwierania skrzydła: uchylną, a także obrotową. Funkcja uchylna zezwala na pozostawienie skrzydła w dowolnym położeniu w zakresie od 0° do 35° co umożliwia swobodny dostęp do otwartego okna. Funkcja obrotowa umożliwia obrót skrzydła o 180° i służy między innymi do mycia zewnętrznej strony szyby.

Okno FPU-V U5preSelect pomalowane jest lakierem poliuretanowym w kolorze białym. Specjalnie przygotowane drewno i potrójna warstwa lakieru buduje trwałą i idealnie gładką powierzchnię profili okna. Okno ma jednolitą białą powierzchnię bez widocznych na drewnie słoi.

Okno FPU-V U5preSelect jest bardziej wytrzymałe na wilgoć w porównaniu z oknami malowanymi lakierem akrylowym np. FPP-V preSelect. Znajduje znaczne wykorzystanie, ponieważ można je montować w większości pomieszczeń na poddaszu, choćby w pomieszczeniach gdzie występuje okresowo podwyższona wilgotność powietrza np. W łazienkach. W pomieszczeniach, w których wilgotność powietrza utrzymuje się przez dłuższy okres np. W suszarniach, zalecamy wykorzystywanie okien aluminiowo-tworzywowych.

pionierski i zastrzeżony system okuć gwarantuje pełną stabilność skrzydła równocześnie w funkcji uchylnej jak i obrotowej. Zmianę sposobu otwierania skrzydła zezwala na przełącznik preSelect® umieszczony w bocznej części ościeżnicy, który przystępny jest po otwarciu okna.

FPP-V U5 preSelect®posiada szybę superenergooszczędną i polecane jest do budynków, w których szczególny nacisk położony jest na oszczędność energii cieplnej oraz automatyczny nawiewnik V40P umożliwiający stosowną podmianę powietrza w pomieszczeniu przy szczelnie zamkniętym oknie.

Charakterystyka

 • wytwarzane z drewna sosnowego, impregnowanego próżniowo, trzykrotnie malowanego lakierem poliuretanowym wytwarzającym trwałą i genialnie gładką powierzchnię w odcieniu białym NCS S0502-Y (zbliżony do RAL 9010);
 • system wzmocnienia konstrukcji okna topSafe;
 • obsługa okna odbywa się przy pomocy klamki umieszczonej w dolnej części skrzydła. Zmianę sposobu otwierania pozwala na przełącznik preSelect®;
 • wyjmowanie i wkładanie skrzydła i montaż całego okna FPU-V U5 preSelect ® jest identyczny jak w oknach obrotowych FT
 • montowane w dachu o kącie nachylenia od 15° do 55° wraz z kołnierzem
  uszczelniającym;
 • wzbogacone szeroką gamą akcesoriów wewnętrznych i zewnętrznych identycznych
  jak do okien obrotowych;
 • 10 lat gwarancji.
 • samoczynny nawiewnik V40P. Skuteczność do 49 m3/h.
 • zewnętrzna szyba hartowana, wewnętrzna z powłoką niskoemisyjną połączone ciepłą ramką dystansową TGI, ograniczającą mostki cieplne, minimalizującą kondensację pary wodnej na obrzeżach szyby, a także profili drewnianych, co bardzo unosi solidność drewna. Wnętrze wypełnione gazem argonem.
 • uszczelki: 1 – przylgowa, 2 – obwodowa, 3 – boczna, 4 - przyszybowa, [P] – lakierowany profil dociskający szybę.
 • klamka Elegant z funkcją mikrouchylenia.

typowy kolor oblachowania zewnętrznego - RAL 7022.

Okna w kolorze oblachowania RAL 7016 (antracyt) i RAL 9005 (czarny) dostępne w ofercie bez dodatkowych dopłat w terminie realizacji - 15 dni roboczych.

Okna dachowe klasy PROFI i LUX zostały produkowane w technice thermoPro. Wprowadzone rozwiązania ponadto ulepszają jakość i cechy okien dachowych. Technika thermoPro wznosi energooszczędność, powiększa solidność, gwarantuje nadzwyczajną szczelność, a także ułatwia montaż okien dachowych.

LEPSZA TERMOIZOLACYJNOŚĆ OKIEN

 • Mniejsze straty ciepła i niższe rachunki za ogrzewanie,
 • Nowa wersja powłoki niskoemisyjnej na szybie,
 • Wprowadzenie wkładek termoizolacyjnych w dolnych narożach skrzydła, które mają na celu powiększenie energooszczędności okna.

obszerniejszA trwałość DREWNA
W dolnych narożach ościeżnicy zostały wprowadzone specjalne kanaliki odwadniające, które odprowadzają wodę z kondensacji oraz ewentualnych przecieków spowodowanych np. Uszkodzeniami aluminiowych profili zewnętrznych. Profile drewniane są mniej narażone na działanie wilgoci, co zwiększa ich trwałość.

WYŻSZA SZCZELNOŚĆ OKIEN
Okna stworzone w technologii thermoPro mają najwyższą 4 klasę szczelności wg EN12207 przez co zmniejszona jest ilość przenikającego powietrza do pomieszczeń. Jest to bardzo ważne przy wentylacji mechanicznej.

ŁATWIEJSZY MONTAŻ
świeże kątowniki upraszczają prace montażowe i zwiększają możliwość regulacji okien dachowych podczas ich konstrukcji. Na dodatek wykorzystanie wkrętów Torx ułatwia montaż okien dachowych.

Zakres montażu 15-55o.

Możliwość zamontowania sterowania elektrycznego.

Bogata oferta akcesoriów wyposażenia uzupełniającego.

Okno z certyfikatem TÜV SÜD

Spełniają oczekiwania programu dopłat do kredytów na budowę domów energooszczędnych.

Okno wykonane w systemie topSafe.

Chcąc ograniczyć liczba włamań przez okna dachowe, firma FAKRO wprowadziła nowatorski system wzmacniania konstrukcji okien dachowych topSafe.

Głównymi cechami systemu topSafe są:

 • innowacyjne rozwiązania mocowania zawiasów
 • specjalnie wzmocniona kompozycja drewna i elementów ryglujących,dodatkowy profil stalowy w dolnej części skrzydła

Okna produkowane w systemie topSafe mają podwyższoną wytrzymałość na włamanie. Okna dachowego FAKRO nie da się w prosty sposób otworzyć, np. Przez dynamiczne naciśnięcie nogą na górną, zewnętrzną część okna. Nie spowoduje to otwarcia skrzydła czy wyrwania zawiasów. Można spokojnie spać wiedząc, iż w dachu zamontowane są najbezpieczniejsze okna dachowe FAKRO odporne nie tylko na każdą pogodę.

KOŁNIERZ USZCZELNIAJĄCY:

Do okna należy dokupić kołnierz uszczelniający w tym samym wymiarze.

Kołnierz pozwala na łączenie okna do poddaszy z płaskimi i profilowanymi pokryciami dachowymi. Kołnierz wyprodukowany jest w wersjach:

charakterystyczne:

-ESV – kołnierz do pokryć płaskich (papa, gonty bitumiczne, łupki) o grubości pokrycia do 10mm(2x5mm).

-EZV-P – kołnierz do pokryć profilowanych (dachówka, blacha profilowana) o wysokości profilu do 45mm.

-EHN-P – kołnierz do pokryć wysokoprofilowanych (dachówka, blacha wysokoprofilowana) o wysokości profilu do 90mm.

dodatkowe:

 • EGV- kołnierz do pokryć łuskowych grubych (karpiówka) o grubości pokrycia od 24 do 32mm (2 x 12 ÷ 16 mm).

 • ELV – kołnierz do pokryć łuskowych (gonty bitumiczne, łupki) o grubości pokrycia do 10mm (2x5mm).

 • EEV- kołnierz do blachy płaskiej, pozwalający na montaż okna w dachach krytych płaską blachą.

 • EFW- System Płaskich Dachów EFW- kołnierz do dachów płaskich zezwalający na montaż okna w dachu o spadku od 0 do 15o.

Specjalne:

-EHV-AT Thermo- kołnierz do pokryć wysokoprofilowanych z dopełniającą termoizolacją o wysokości profilu do 90mm.

Do zespoleń:

System zespoleń to gotowe rozwiązania kołnierzy do łączenia okien w grupy: poziome, pionowe i blokowe. W systemach zespoleń odległość pomiędzy oknami w pionie i w poziomie standardowo wynosi 10 cm.