Olej lniany bio 100 ml - dary natury marki Dary natury - inne bio promocja 2019

sprawdź dostępność w sklepie biogo.pl - tylko natura

Parametry

Producent:DARY NATURY - inne BIO
Kategoria:Oleje, oliwy i octy
Rodzaj olej lniany
Pojemność 0.1 l

Opis

Olej lniany tłoczy się na zimno z nasion lnu, czyli z siemienia lnianego. Najnowsze badania naukowe w pełni potwierdzają wartość zdrowotną nasion lnu. Najważniejszą ich zaletę stanowi zawartość ok. 45% tłuszczu, w skład którego wchodzą z zasady nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Z pomocą kwasów jednonienasyconych w naszym ciele dochodzi do obniżenia poziomu „złego” cholesterolu LDL, przy jednoczesnym powiększeniu wskaźnika „prawidłowego” cholesterolu HDL. Zmiana powyższych proporcji nad wyraz ogranicza ryzyko chorób związanych z układem krążenia.

Bogata zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych w oleju lnianym ma niebagatelne znaczenie. Nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie ich wytworzyć, poprzez co muszą być dostarczone wraz z pożywieniem. Są one konieczne do poprawnego transportu lipidów we krwi, a zwłaszcza cholesterolu. Zmniejszają jednocześnie jego ogólny poziom.

szczególnie pozytywnie na metabolizm cholesterolu HDL wpływają kwasy z rodziny omega-3. Powodują wzrost poziomu jego podtypu HDL2, uznawanego poprzez badaczy za największego sojusznika w walce z miażdżycą.

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe są także głównym budulcem błon wszystkich komórek naszego ciała, a dodatkowo biorą udział w stymulowaniu licznych cyklów życiowych. Służą do syntezy substancji biologicznie czynnych regulujących ciśnienie tętnicze krwi, pracę układu sercowo-naczyniowego oraz ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego.

Nienasycone kwasy tłuszczowe posiadają w dodatku szerokie znaczenie dla dobrego funkcjonowania przewodu pokarmowego, układu oddechowego oraz nerek i narządów rozrodczych. Ich niedobór może skutkować upośledzeniem czynności wielu organów wewnętrznych, a także rozszerzoną podatnością na infekcje i zmiany skórne takie jak: łuszczenie się, odbarwienia czy nadmierne wysuszenie. Brak optymalnej ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych może prowadzić do bezpłodności.

W 100 g oleju tłoczonego z siemienia lnianego znajduje się co najmniej 74 g wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, a także kwasy jednonienasycone, a także witamina E.

W oleju lnianym odszukamy stanowczo dużo witaminy E, zwanej popularnie witaminą młodości. Zbawienne skutki jej działania na skórę i ogólną urodę są powszechnie znane.

Niewielu z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, iż witamina E pokaźnie zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, ogranicza odkładanie się blaszek miażdżycowych, a także powoduje spadek poziomu cholesterolu we krwi.

Badania prowadzone poprzez 8 lat w Stanach Zjednoczonych, na grupie ponad 120 tys. Zdrowych osób, wykazały, iż przyjmowanie zwiększonej dawki witaminy E przez co najmniej 2 lata przynosi efekt w postaci zmniejszenia ryzyka zapadnięcia na choroby wieńcowe aż o 40%.


Jak stosować olej lniany?

Niezwykłe obfitość dobroczynnych substancji zawartych w oleju lnianym powoduje, że poza swym tradycyjnym przeznaczeniem kulinarnym jest on preparatem o wyjątkowo szerokim zaimplementowaniu zdrowotnym. Wspomaga profilaktykę, a także leczenie chorób układu krążenia i nadciśnienia, pomaga przy chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, a także przewlekłych stanach zapalnych jelit, ponieważ wzmacnia i regeneruje błony śluzowe na całej długości przewodu pokarmowego. Jest sprawnym środkiem w łagodzeniu skutków chronicznych zaparć.
Może być stosowany także zewnętrznie w chorobach skóry i przy wypadaniu włosów. Przyspiesza regenerację naskórka i skóry właściwej, dlatego przydaje się w trakcie leczenia odleżyn, owrzodzeń i czyraków. Olej lniany też ogólną kondycję organizmu i samopoczucie.

Z uwagi na szczególne parametry oleju lnianego nie należy go stosować do smażenia. Użytkowany na zimno, stanowi nadzwyczajny dodatek do sałatek, sosów, gotowanych jarzyn i innych potraw. Jest znakomitym rozwiązaniem dla osób odchudzających się i dbających o sylwetkę, ponieważ upraszcza procesy spalania tkanki tłuszczowej i uniemożliwia jej odkładaniu.

Skład: olej lniany*.

*produkt pochodzący z upraw organicznych

Data ważności: 30.09.2015