Marchesi frescobaldi Oliwa laudemio frescobaldi 0,5l w kartoniku promocja 2023

Cena191.0
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie SmaczaJama.pl

Parametry

Producent:Marchesi Frescobaldi
Kategoria:Oleje, oliwy i octy

Opis

Intensywna w smaku, wielokrotnie nagradzana oliwa premium, która wytworzona jest we włoskiej Toskanii. Nazwa Laudemio nawiązuje do terminu, którym określana była najlepsza część zbiorów po żniwach, zarezerwowana wyłącznie dla najbogatszych. Aktualnie oliwa Laudemio Frescobaldi przystępna jest dla każdego, kto tylko ma ochotę na pyszny artykuł z oliwek z pierwszego tłoczenia.

Rodzina Frescobaldi posiada około 300 hektarów gajów oliwnych, gdzie owoce zbierane są od początku października. Powstała tam oliwa charakteryzuje się autentycznymi, toskańskimi aromatami świeżo skoszonej trawy i karczochów. Dopełnieniem jest intensywnie zielony kolor, który efektownie komponuje się z daniami kuchni śródziemnomorskiej.

producent Frescobaldi od drugiej połowy XX wieku jest uznawana za jedną z najistotniej liczących się firm w rozwoju wina toskańskiego. Od początku specjalizowała się w uprawie takich winorośli jak: Chardonnay, Cabernet, Merlot, a także Pinot. Aktualnie ma dziewięć linii zlokalizowanych w najlepszych regionach Toskanii. Jej ekskluzywne wina eksportowane są do ponad 60 krajów na całym świecie.