Avon ZV7 195/50 R15 82 V promocja 2024

Cena330.9
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Oponytanio.pl

Parametry

Producent:Avon
Kategoria:Opony letnie
Szerokość przekroju 195
Wysokość profilu 50
Średnica osadzenia R15
Indeks prędkości V
Indeks nośności 82

Opis

Opony producenta Avon przeznaczone są do samochodów osobowych, ciężarowych oraz z napędem na cztery koła. Zapewniają wysokie osiągi na mokrej i suchej nawierzchni. Do ich produkcji wykorzystano mieszankę gumową z dodatkiem nowego składnika na bazie krzemionki, co gwarantuje odpowiednią elastyczność oraz perfekcyjną przyczepność do nawierzchni.Zoptymalizowany zarys bieżnika zagwarantuje ochronę przed zjawiskiem aquaplanningu.

użycie nowej generacji komponentów pozwoliło na ulepszenie wskaźników oporów toczenia, co zagwarantuje niższe spalanie paliwa. Nowa rzeźba bieżnika ułatwia hamowanie na mokrej nawierzchni. Specjalny zarys bieżnika redukuje powstawanie hałasu i drgań, co zagwarantuje cichą jazdę.

nowoczesna konstrukcja bieżnika powiększa kontrolę trakcji jednocześnie na suchych, jak i na mokrych nawierzchniach. Marka Avon należy do amerykańskiego koncernu Cooper Tire & Rubber Co. Marka na rynku pojawiła się w 1980r.

Nazwa przedsiębiorstwa wzięła się od rzeki Avon, która znajduje się w pobliżu fabryki, w miejscowości Limpley Stoke. Oprócz opon samochodowych, Avon Tyres produkuje ogumienie do motocykli, piłeczki golfowe, hełmy, czy kamizelki kuloodporne.