Avon ZV7 215/55 R17 94 W promocja 2024

Cena513.19
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Oponytanio.pl

Parametry

Producent:Avon
Kategoria:Opony letnie
Szerokość przekroju 215
Wysokość profilu 55
Średnica osadzenia R17
Indeks prędkości W
Indeks nośności 94

Opis

Opony producenta Avon przeznaczone są do samochodów osobowych, ciężarowych i z napędem na cztery koła. Gwarantują wysokie osiągi na mokrej i suchej nawierzchni. Do ich produkcji zastosowano mieszankę gumową z dodatkiem nowego składnika na bazie krzemionki, co gwarantuje odpowiednią rozciągliwość i nieprzeciętną przyczepność do nawierzchni.Zoptymalizowany zarys bieżnika zapewnia ochronę przed zjawiskiem aquaplanningu.

zastosowanie nowej generacji elementów pozwoliło na poprawę wskaźników oporów toczenia, co gwarantuje niższe spalanie paliwa. Nowa rzeźba bieżnika ułatwia hamowanie na mokrej nawierzchni. Specjalny kształt bieżnika redukuje powstawanie hałasu i drgań, co gwarantuje cichą jazdę.

nowoczesna budowa bieżnika zwiększa kontrolę trakcji równocześnie na suchych, jak i na mokrych nawierzchniach. Firma Avon należy do amerykańskiego koncernu Cooper Tire & Rubber Co. Marka na rynku pojawiła się w 1980r.

Nazwa przedsiębiorstwa wzięła się od rzeki Avon, która znajduje się w pobliżu fabryki, w miejscowości Limpley Stoke. Oprócz opon samochodowych, Avon Tyres produkuje ogumienie do motocykli, piłeczki golfowe, hełmy, czy kamizelki kuloodporne.