Avon ZV7 225/45 R17 91 Y promocja 2024

Cena363.46
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Oponytanio.pl

Parametry

Producent:Avon
Kategoria:Opony letnie
Szerokość przekroju 225
Wysokość profilu 45
Średnica osadzenia R17
Indeks prędkości Y
Indeks nośności 91

Opis

Opony firmy Avon przeznaczone są do samochodów osobowych, ciężarowych oraz z napędem na cztery koła. Zapewniają wysokie osiągi na mokrej i suchej nawierzchni. Do ich produkcji zastosowano mieszankę gumową z dodatkiem nowego składnika na bazie krzemionki, co gwarantuje odpowiednią sprężystość i rewelacyjną przyczepność do nawierzchni.Zoptymalizowany zarys bieżnika gwarantuje ochronę przed zjawiskiem aquaplanningu.

zastosowanie nowej generacji elementów pozwoliło na ulepszenie wskaźników oporów toczenia, co gwarantuje niższe spalanie paliwa. Nowa rzeźba bieżnika usprawnia hamowanie na mokrej nawierzchni. Specjalny kształt bieżnika redukuje powstawanie hałasu i drgań, co zapewnia cichą jazdę.

innowacyjna kompozycja bieżnika powiększa kontrolę trakcji równocześnie na suchych, jak i na mokrych nawierzchniach. Producent Avon należy do amerykańskiego koncernu Cooper Tire & Rubber Co. Producent na rynku pojawiła się w 1980r.

Nazwa przedsiębiorstwa wzięła się od rzeki Avon, która znajduje się w pobliżu fabryki, w miejscowości Limpley Stoke. Oprócz opon samochodowych, Avon Tyres produkuje ogumienie do motocykli, piłeczki golfowe, hełmy, czy kamizelki kuloodporne.