Avon ZV7 235/45 R17 97 W promocja 2024

Cena470.71
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Oponytanio.pl

Parametry

Producent:Avon
Kategoria:Opony letnie
Szerokość przekroju 235
Wysokość profilu 45
Średnica osadzenia R17
Indeks prędkości W
Indeks nośności 97

Opis

Opony firmy Avon przeznaczone są do samochodów osobowych, ciężarowych i z napędem na cztery koła. Zapewniają wysokie osiągi na mokrej i suchej nawierzchni. Do ich produkcji zastosowano mieszankę gumową z dodatkiem nowego składnika na bazie krzemionki, co zapewnia odpowiednią rozciągliwość oraz idealną przyczepność do nawierzchni.Zoptymalizowany zarys bieżnika zagwarantuje ochronę przed zjawiskiem aquaplanningu.

wykorzystanie nowej generacji składników pozwoliło na ulepszenie wskaźników oporów toczenia, co gwarantuje niższe spalanie paliwa. Nowa rzeźba bieżnika ułatwia hamowanie na mokrej nawierzchni. Specjalny zarys bieżnika redukuje powstawanie hałasu i drgań, co zagwarantuje cichą jazdę.

nowoczesna budowa bieżnika powiększa kontrolę trakcji zarówno na suchych, jak i na mokrych nawierzchniach. Producent Avon należy do amerykańskiego koncernu Cooper Tire & Rubber Co. Marka na rynku pojawiła się w 1980r.

Nazwa przedsiębiorstwa wzięła się od rzeki Avon, która znajduje się w pobliżu fabryki, w miejscowości Limpley Stoke. Oprócz opon samochodowych, Avon Tyres produkuje ogumienie do motocykli, piłeczki golfowe, hełmy, czy kamizelki kuloodporne.