Avon ZV7 235/45 R17 97 Y promocja 2024

Cena596.33
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Oponytanio.pl

Parametry

Producent:Avon
Kategoria:Opony letnie
Szerokość przekroju 235
Wysokość profilu 45
Średnica osadzenia R17
Indeks prędkości Y
Indeks nośności 97

Opis

Opony producenta Avon asygnowane są do samochodów osobowych, ciężarowych, a także z napędem na cztery koła. Gwarantują wysokie osiągi na mokrej i suchej nawierzchni. Do ich produkcji zastosowano mieszankę gumową z dodatkiem nowego składnika na bazie krzemionki, co gwarantuje odpowiednią sprężystość i znakomitą przyczepność do nawierzchni.Zoptymalizowany zarys bieżnika gwarantuje ochronę przed zjawiskiem aquaplanningu.

użycie nowej generacji części pozwoliło na udoskonalenie wskaźników oporów toczenia, co gwarantuje niższe spalanie paliwa. Nowa rzeźba bieżnika ułatwia hamowanie na mokrej nawierzchni. Specjalny zarys bieżnika redukuje powstawanie hałasu i drgań, co gwarantuje cichą jazdę.

nowoczesna kompozycja bieżnika powiększa kontrolę trakcji równocześnie na suchych, jak i na mokrych nawierzchniach. Producent Avon należy do amerykańskiego koncernu Cooper Tire & Rubber Co. Firma na rynku pojawiła się w 1980r.

Nazwa przedsiębiorstwa wzięła się od rzeki Avon, która znajduje się w pobliżu fabryki, w miejscowości Limpley Stoke. Oprócz opon samochodowych, Avon Tyres produkuje ogumienie do motocykli, piłeczki golfowe, hełmy, czy kamizelki kuloodporne.