Dębica Presto HP 2 205/55 R16 91 W promocja 2024

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 1 sklep z produktem Dębica Presto HP 2 205/55 R16 91 W oraz 2 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 551.0 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-55%
2x opony letnie 205/55R16 Dębica Presto Hp 2 91W
551.00
Allegro.pl
4 Opony letnie 225/45R17 Dębica Presto UHP2
1220.00
Allegro.pl

Parametry

Producent:Dębica
Kategoria:Opony letnie
Szerokość przekroju 205
Wysokość profilu 55
Średnica osadzenia R16
Indeks prędkości W
Indeks nośności 91
Przyczepność na mokrej nawierzchni B
Mocne strony dobra przyczepność na mokrej nawierzchni

Opis

wspaniale sprawdza się na mokrych nawierzchniach. Lepsza wersja letnich opon klasy budżetowej. lepsze prowadzenie sprawność hamowania na mokrej nawierzchni. Zoptymalizowany wzór bieżnika zmniejsza koszty eksploatacji opony. Ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

Presto HP 2 ma asymetryczną rzeźbę bieżnika. Opony asymetryczne posiadają rzeźbę bieżnika, która dzieli się na dwie części: zewnętrzną i wewnętrzną. Pierwsza z nich zagwarantuje stabilność w trakcie dynamicznego manewrowania, a zadaniem drugiej jest odprowadzanie wody w trakcie jazdy po mokrej nawierzchni. Poza tym opony asymetryczne oferują wysoką niepodatność na zużycie i prawidłowe tłumienie hałasów. Zwykle polecane są do samochodów o pokaźniejszej mocy czy kierowcom o zadziornym stylu jazdy. Podczas montażu należy pamiętać, aby strona opony z napisem „outside” znalazła się na zewnątrz auta.

  • powiększona liczba rowków i krawędzi tnących usprawnia odprowadzanie wody i przyczepność na mokrych drogach, co lepsze prowadzenie i obszerniejszą skuteczność hamowania na mokrych drogach.
  • Zoptymalizowany wzór bieżnika i konstrukcja opony ulepszone rozprowadzenie ciśnienia w oponie, co za sprawą rozszerzonej trwałości i mniejszych oporów toczenia przekłada się na zmniejszenie kosztów eksploatacji opony.
  • Dzięki specyficznemu kształtowi rowków, który kontroluje dopływ powietrza do powierzchni styku opony z podłożem, opona Presto HP zapewnia spokojną i wygodną jazdę.