Dębica Presto HP 2 205/60 R16 92 H promocja 2024

Cena678.0
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Allegro.pl

Parametry

Producent:Dębica
Kategoria:Opony letnie
Szerokość przekroju 205
Wysokość profilu 60
Średnica osadzenia R16
Indeks prędkości H
Indeks nośności 92
Typ pojazdu osobowy
Przyczepność na mokrej nawierzchni B
Mocne strony dobra przyczepność na mokrej nawierzchni

Opis

wyśmienicie sprawdza się na mokrych nawierzchniach. Ulepszona wersja letnich opon klasy budżetowej. lepsze prowadzenie wydajność hamowania na mokrej nawierzchni. Zoptymalizowany wzór bieżnika zmniejsza koszty eksploatacji opony. Ma szczególnie dobry stosunek ceny do jakości.

Presto HP 2 ma asymetryczną rzeźbę bieżnika. Opony asymetryczne mają rzeźbę bieżnika, która dzieli się na dwie części: zewnętrzną i wewnętrzną. Pierwsza z nich gwarantuje stabilność w trakcie dynamicznego manewrowania, a zadaniem drugiej jest odprowadzanie wody podczas jazdy po mokrej nawierzchni. Poza tym opony asymetryczne oferują wysoką oporność na zużycie i korzystne tłumienie hałasów. Przeważnie sugerowane są do samochodów o większej mocy czy kierowcom o agresywnym stylu jazdy. Podczas konstrukcji należy pamiętać, żeby strona opony z napisem „outside” znalazła się na zewnątrz auta.

  • rozszerzona liczba rowków i krawędzi tnących usprawnia odprowadzanie wody i przyczepność na mokrych drogach, co lepsze prowadzenie i obszerniejszą efektywność hamowania na mokrych drogach.
  • Zoptymalizowany wzór bieżnika i kompozycja opony lepsze rozprowadzenie ciśnienia w oponie, co za sprawą rozszerzonej trwałości i mniejszych oporów toczenia przekłada się na zmniejszenie kosztów eksploatacji opony.
  • Dzięki charakterystycznemu kształtowi rowków, który kontroluje dopływ powietrza do powierzchni styku opony z podłożem, opona Presto HP zagwarantuje spokojną i wygodną jazdę.