Dębica Presto UHP 2 235/45 R18 98 Y promocja 2024

Cena364.0
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Allegro.pl

Parametry

Producent:Dębica
Kategoria:Opony letnie
Szerokość przekroju 235
Wysokość profilu 45
Średnica osadzenia R18
Indeks prędkości Y
Indeks nośności 98
Typ pojazdu osobowy
Poziom emisji hałasu 68 dB
Efektywność paliwowa A
Przyczepność na mokrej nawierzchni C
Mocne strony niski poziom hałasu, dobra przyczepność na mokrej nawierzchni, oszczędność paliwa

Opis

DĘBICA Presto UHP 2 to opona letnia o ultra wysokich osiągach, asygnowana do samochodów osobowych o powiększonej mocy silnika. To wspaniałe rozwiązanie dla kierowców, którzy chcą czuć się pewniej w trakcie prędkiej jazdy.

Krótka droga hamowania Asymetryczna rzeźba bieżnika wraz z wzmocnionym żebrem zewnętrznym pozwala na wydajne przenoszenie sił zewnętrznych przy wysokiej prędkości, czego rezultatem jest skrupulatne prowadzenie pojazdu i produktywniejsze hamowanie na suchej nawierzchni.

nad wyraz korzystne zachowanie na mokrej nawierzchni pokaźna ilość krawędzi tnących na bieżniku lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni. Zaokrąglone barki bieżnika sprawniej odprowadzają wodę z opony zniżając ryzyko wystąpienia aquaplaningu.

Wszystkie wymiary dostępne w ofercie otrzymały notę „A” w kategorii na mokrej nawierzchni na europejskiej etykiecie. Pokaźniejsza oszczędność paliwa i dłuższe przebiegi Nowa mieszanka gumowa przyczyniła się do obszernej redukcji oporów toczenia, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa.

Dzięki konstrukcji „Uniform Contact Pressuer” w oponie ciśnienie powietrza w strefie kontaktu z nawierzchnią jest symetrycznie rozprowadzane, czego wynikiem jest równomierne zużycie bieżnika. Przekłada się to na pokaźniejszą wytrzymałość opony i dłuższy jej przebieg.