Firestone Roadhawk 185/55 R15 82 V promocja 2024

Cena405.65
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Oponytanio.pl

Parametry

Producent:Firestone
Kategoria:Opony letnie
Szerokość przekroju 185
Wysokość profilu 55
Średnica osadzenia R15
Indeks prędkości V
Indeks nośności 82
Typ pojazdu osobowy
Przyczepność na mokrej nawierzchni A
Mocne strony dobra przyczepność na mokrej nawierzchni

Opis

FIRESTONE Roadhawk to letnia opona klasy przeciętnej asygnowana do samochodów osobowych kompaktowych i rodzaju sedan. To świetne rozwiązanie do jazdy na co dzień, równocześnie po mieście jak i po autostradach. Samochód zaopatrzony w te opony lepiej poradzi sobie w porach deszczowych, w korku albo w trakcie dynamicznej jazdy na drogach szybkiego ruchu.

Opony Roadhawk otrzymały certyfikat po testach przeprowadzonych przez certyfikujący opony instytut TÜV SÜD. Nadzwyczajna przyczepność na mokrej nawierzchni Zoptymalizowany wzór bieżnika oraz nowa mieszanka gumowa wykorzystana do produkcji FIRESTONE Roadhawk istotnie udoskonalają trakcję i zwiększają skuteczność hamowania na mokrej drodze.

Potwierdzeniem jest przyznana klasa A na Europejskiej etykiecie w kategorii hamowania na mokrej nawierzchni. Cztery wzdłużne rowki na bieżniku bronią przed aquaplaningiem. Efektywniejsze hamowanie na suchej nawierzchni Asymetryczny bieżnik wpływa na lepsze hamowanie na suchej jezdni, co zapewni Tobie komfortową i bezpieczną podróż.

Wcześniej wspomniany niezależny instytut TÜV SÜD w trakcie testów dowiódł, iż opony FIRESTONE Roadhawk osiągnęły krótszą drogę hamowania aż o 3 metry w kontraście do opon z innych firm konkurencyjnych tej samej klasy.

Wysoka wytrzymałość Dzięki postępowej technologii, opony FIRESTONE Roadhawk charakteryzują się wysoką trwałością, gwarantują wyższą odporność na ścieranie nawet do 20% w porównaniu do poprzedniego modelu Firestone TZ300.

Wolniej się zużywają i zachowują pełną funkcjonalność przez cały okres ich wykorzystywania.