Firestone Roadhawk 205/55 R16 94 V promocja 2024

Cena347.45
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Oponytanio.pl

Parametry

Producent:Firestone
Kategoria:Opony letnie
Szerokość przekroju 205
Wysokość profilu 55
Średnica osadzenia R16
Indeks prędkości V
Indeks nośności 94
Typ pojazdu osobowy
Poziom emisji hałasu 72 dB
Efektywność paliwowa C
Przyczepność na mokrej nawierzchni A
Mocne strony dobra przyczepność na mokrej nawierzchni, oszczędność paliwa

Opis

FIRESTONE Roadhawk to letnia opona klasy średniej asygnowana do samochodów osobowych kompaktowych i typu sedan. To znakomite rozwiązanie do jazdy na co dzień, równocześnie po mieście jak i po autostradach. Samochód wyposażony w te opony lepiej poradzi sobie w porach deszczowych, w korku albo w trakcie dynamicznej jazdy na drogach prędkiego ruchu.

Opony Roadhawk otrzymały certyfikat po testach przeprowadzonych poprzez certyfikujący opony instytut TÜV SÜD. Idealna przyczepność na mokrej nawierzchni Zoptymalizowany wzór bieżnika, a także nowa mieszanka gumowa wykorzystana do produkcji FIRESTONE Roadhawk znacznie poprawiają trakcję, a także zwiększają efektywność hamowania na mokrej drodze.

Potwierdzeniem jest przyznana klasa A na Europejskiej etykiecie w kategorii hamowania na mokrej nawierzchni. Cztery wzdłużne rowki na bieżniku chronią przed aquaplaningiem. Skuteczniejsze hamowanie na suchej nawierzchni Asymetryczny bieżnik wpływa na udoskonalone hamowanie na suchej jezdni, co zapewni Tobie wygodną i bezpieczną podróż.

Wcześniej wspomniany niezależny instytut TÜV SÜD w trakcie testów dowiódł, że opony FIRESTONE Roadhawk osiągnęły krótszą drogę hamowania aż o 3 metry w kontraście do opon z innych firm konkurencyjnych tej samej klasy.

Wysoka solidność Dzięki progresywnej technice, opony FIRESTONE Roadhawk cechują się wysoką trwałością, gwarantują wyższą wytrzymałość na ścieranie nawet do 20% w kontraście do poprzedniego modelu Firestone TZ300.

Wolniej się zużywają i zachowują pełną funkcjonalność przez cały okres ich użytkowania.