Firestone Roadhawk 205/60 R16 92 V promocja 2024

Cena418.88
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Oponytanio.pl

Parametry

Producent:Firestone
Kategoria:Opony letnie
Szerokość przekroju 205
Wysokość profilu 60
Średnica osadzenia R16
Indeks prędkości V
Indeks nośności 92
Poziom emisji hałasu 70 dB
Efektywność paliwowa C
Przyczepność na mokrej nawierzchni A
Mocne strony niski poziom hałasu, dobra przyczepność na mokrej nawierzchni, oszczędność paliwa

Opis

Sezon: letni.

typ bieżnika: asymetryczny.

Grupa: Bridgestone.

Gwarancja: 5 lat od daty produkcji.

Opis produktu: Firestone Roadhawk to progresywna opona letnia klasy przeciętnej wprowadzona na rynek w 2017 roku. Asymetryczna rzeźba bieżnika zapewnia korzystną przyczepność i wydajnie odprowadza wodę, co potwierdza klasa "A" na etykiecie opony. Opony Firestone Roadhawk zostały poddane testom przez największy niezależny instytut TÜV SÜD i otrzymały prestiżowy dokument TÜV SÜD. Testy pokazały także rewelacyjne właściwości na suchej nawierzchni, opona osiąga dystans hamowania krótszy o 3m w stosunku do konkurencyjnych modeli. Dzięki unikatowemu składowi mieszanki opona ściera się wolno, ma niskie opory toczenia i zezwala na dłuższe przebiegi. Rewelacyjnie spełni oczekiwania w autach kompaktowych i klasy przeciętnej.

Opis producenta: marka Firestone narodziła się 3 sierpnia 1900 roku, w niewielkim Akron w USA. Wtedy to Harvey S. Firestone, przedstawił swoją pierwszą drutowaną oponę. W kolejnych latach Firestone nawiązał współpracę z Henrym Fordem, która zaowocowała pierwszym pokaźnym zamówieniem na opony samochodowe. W 1981 roku producent zostaje przejęta poprzez japoński koncern Bridgestone.

Opony producenta Firestone są lubiane wśród klientów za wysoką odporność, prawidłowe atrybuty trakcyjne oraz niski poziom hałasu. Charakteryzują się wyśmienitą relacją wartość - jakość. To rozsądny wybór dla kierowców lubiących komfort i bezpieczeństwo.