Firestone Roadhawk 235/50 R18 101 Y promocja 2024

Cena582.92
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Oponytanio.pl

Parametry

Producent:Firestone
Kategoria:Opony letnie
Szerokość przekroju 235
Wysokość profilu 50
Średnica osadzenia R18
Indeks prędkości Y
Indeks nośności 101
Przyczepność na mokrej nawierzchni A
Mocne strony dobra przyczepność na mokrej nawierzchni

Opis

FIRESTONE Roadhawk to letnia opona klasy średniej przeznaczona do samochodów osobowych kompaktowych i typu sedan. To doskonałe rozwiązanie do jazdy na co dzień, równocześnie po mieście jak i po autostradach. Samochód wyekwipowany w te opony lepiej poradzi sobie w porach deszczowych, w korku lub podczas dynamicznej jazdy na drogach prędkiego ruchu.

Opony Roadhawk otrzymały certyfikat po testach przeprowadzonych poprzez certyfikujący opony instytut TÜV SÜD. Świetna przyczepność na mokrej nawierzchni Zoptymalizowany wzór bieżnika, a także nowa mieszanka gumowa wykorzystana do produkcji FIRESTONE Roadhawk wyraźnie ulepszają trakcję oraz zwiększają skuteczność hamowania na mokrej drodze.

Potwierdzeniem jest przyznana klasa A na Europejskiej etykiecie w kategorii hamowania na mokrej nawierzchni. Cztery wzdłużne rowki na bieżniku bronią przed aquaplaningiem. Efektywniejsze hamowanie na suchej nawierzchni Asymetryczny bieżnik wpływa na ulepszone hamowanie na suchej jezdni, co zapewni Tobie wygodną i bezpieczną podróż.

Wcześniej wspomniany niezależny instytut TÜV SÜD w trakcie testów dowiódł, iż opony FIRESTONE Roadhawk osiągnęły krótszą drogę hamowania aż o 3 metry w porównaniu do opon z innych firm konkurencyjnych tej samej klasy.

Wysoka trwałość Dzięki innowacyjnej technice, opony FIRESTONE Roadhawk cechują się wysoką trwałością, zapewniają wyższą wytrzymałość na ścieranie choćby do 20% w porównaniu do poprzedniego modelu Firestone TZ300.

Wolniej się zużywają i zachowują pełną funkcjonalność poprzez cały okres ich użytkowania.