Firestone Roadhawk 235/55 R17 103 V promocja 2024

Cena557.23
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Oponytanio.pl

Parametry

Producent:Firestone
Kategoria:Opony letnie
Szerokość przekroju 235
Wysokość profilu 55
Średnica osadzenia R17
Indeks prędkości V
Indeks nośności 103
Typ pojazdu SUV

Opis

FIRESTONE Roadhawk to letnia opona klasy przeciętnej przeznaczona do samochodów osobowych kompaktowych i typu sedan. To nieprzeciętne rozwiązanie do jazdy na co dzień, zarówno po mieście jak i po autostradach. Samochód wyposażony w te opony lepiej poradzi sobie w porach deszczowych, w korku lub w trakcie dynamicznej jazdy na drogach prędkiego ruchu.

Opony Roadhawk otrzymały atest po testach przeprowadzonych poprzez certyfikujący opony instytut TÜV SÜD. Nieprzeciętna przyczepność na mokrej nawierzchni Zoptymalizowany wzór bieżnika, a także nowa mieszanka gumowa wykorzystana do produkcji FIRESTONE Roadhawk znacznie udoskonalają trakcję i zwiększają sprawność hamowania na mokrej drodze.

Potwierdzeniem jest przyznana klasa A na Europejskiej etykiecie w kategorii hamowania na mokrej nawierzchni. Cztery wzdłużne rowki na bieżniku chronią przed aquaplaningiem. Sprawniejsze hamowanie na suchej nawierzchni Asymetryczny bieżnik wpływa na lepsze hamowanie na suchej jezdni, co zapewni Tobie wygodną i bezpieczną podróż.

Wcześniej wspomniany niezależny instytut TÜV SÜD podczas testów dowiódł, iż opony FIRESTONE Roadhawk osiągnęły krótszą drogę hamowania aż o 3 metry w porównaniu do opon z innych firm konkurencyjnych tej samej klasy.

Wysoka odporność Dzięki postępowej technologii, opony FIRESTONE Roadhawk cechują się wysoką trwałością, gwarantują wyższą niepodatność na ścieranie nawet do 20% w porównaniu do poprzedniego modelu Firestone TZ300.

Wolniej się zużywają i zachowują całkowitą funkcjonalność poprzez cały okres ich stosowania.