Firestone Roadhawk 245/40 R19 98 Y promocja 2024

Cena670.95
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Oponytanio.pl

Parametry

Producent:Firestone
Kategoria:Opony letnie
Szerokość przekroju 245
Wysokość profilu 40
Średnica osadzenia R19
Indeks prędkości Y
Indeks nośności 98
Przyczepność na mokrej nawierzchni A
Mocne strony dobra przyczepność na mokrej nawierzchni

Opis

FIRESTONE Roadhawk to letnia opona klasy średniej dedykowana do samochodów osobowych kompaktowych i rodzaju sedan. To doskonałe rozwiązanie do jazdy na co dzień, zarówno po mieście jak i po autostradach. Samochód zaopatrzony w te opony lepiej poradzi sobie w porach deszczowych, w korku albo podczas dynamicznej jazdy na drogach prędkiego ruchu.

Opony Roadhawk otrzymały certyfikat po testach przeprowadzonych przez certyfikujący opony instytut TÜV SÜD. Doskonała przyczepność na mokrej nawierzchni Zoptymalizowany wzór bieżnika, a także nowa mieszanka gumowa wykorzystana do produkcji FIRESTONE Roadhawk znacznie ulepszają trakcję, a także rozszerzają efektywność hamowania na mokrej drodze.

Potwierdzeniem jest przyznana klasa A na Europejskiej etykiecie w kategorii hamowania na mokrej nawierzchni. Cztery wzdłużne rowki na bieżniku bronią przed aquaplaningiem. Produktywniejsze hamowanie na suchej nawierzchni Asymetryczny bieżnik wpływa na ulepszone hamowanie na suchej jezdni, co zapewni Tobie komfortową i bezpieczną podróż.

Wcześniej wspomniany niezależny instytut TÜV SÜD w trakcie testów dowiódł, iż opony FIRESTONE Roadhawk osiągnęły krótszą drogę hamowania aż o 3 metry w kontraście do opon z innych firm konkurencyjnych tej samej klasy.

Wysoka odporność Dzięki innowacyjnej technice, opony FIRESTONE Roadhawk cechują się wysoką trwałością, gwarantują wyższą niepodatność na ścieranie nawet do 20% w porównaniu do poprzedniego modelu Firestone TZ300.

Wolniej się zużywają i zachowują całkowitą funkcjonalność przez cały okres ich używania.