Firestone Roadhawk 255/45 R18 103 Y promocja 2024

Cena753.11
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Oponytanio.pl

Parametry

Producent:Firestone
Kategoria:Opony letnie
Szerokość przekroju 255
Wysokość profilu 45
Średnica osadzenia R18
Indeks prędkości Y
Indeks nośności 103
Przyczepność na mokrej nawierzchni A
Mocne strony dobra przyczepność na mokrej nawierzchni

Opis

FIRESTONE Roadhawk to letnia opona klasy średniej dedykowana do samochodów osobowych kompaktowych i rodzaju sedan. To rewelacyjne rozwiązanie do jazdy na co dzień, jednocześnie po mieście jak i po autostradach. Samochód zaopatrzony w te opony lepiej poradzi sobie w porach deszczowych, w korku lub w trakcie dynamicznej jazdy na drogach szybkiego ruchu.

Opony Roadhawk otrzymały certyfikat po testach przeprowadzonych poprzez certyfikujący opony instytut TÜV SÜD. Świetna przyczepność na mokrej nawierzchni Zoptymalizowany wzór bieżnika oraz nowa mieszanka gumowa wykorzystana do produkcji FIRESTONE Roadhawk istotnie poprawiają trakcję oraz zwiększają produktywność hamowania na mokrej drodze.

Potwierdzeniem jest przyznana klasa A na Europejskiej etykiecie w kategorii hamowania na mokrej nawierzchni. Cztery wzdłużne rowki na bieżniku bronią przed aquaplaningiem. Skuteczniejsze hamowanie na suchej nawierzchni Asymetryczny bieżnik wpływa na ulepszone hamowanie na suchej jezdni, co zapewni Tobie komfortową i bezpieczną podróż.

Wcześniej wspomniany niezależny instytut TÜV SÜD podczas testów dowiódł, że opony FIRESTONE Roadhawk osiągnęły krótszą drogę hamowania aż o 3 metry w kontraście do opon z innych firm konkurencyjnych tej samej klasy.

Wysoka wytrzymałość Dzięki innowacyjnej technice, opony FIRESTONE Roadhawk znamionują się wysoką trwałością, zapewniają wyższą wytrzymałość na ścieranie choćby do 20% w kontraście do poprzedniego modelu Firestone TZ300.

Wolniej się zużywają i zachowują całkowitą funkcjonalność poprzez cały okres ich używania.