Hankook K125 Ventus Prime 3 215/50 R18 92 H promocja 2024

Cena575.7
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Oponytanio.pl

Parametry

Producent:Hankook
Kategoria:Opony letnie
Szerokość przekroju 215
Wysokość profilu 50
Średnica osadzenia R18
Indeks prędkości H
Indeks nośności 92
Typ pojazdu SUV

Opis

Hankook Ventus Prime3 K125 - genialna równowaga między produktywnością a bezpieczeństwem ulepszające się osiągi samochodów osobowych zainspirowały inżynierów firmy Hankook do zaprojektowania opony, spełniającej wysokie oczekiwania w zakresie funkcjonalności i bezpieczeństwa jazdy.

Korzystając z doświadczenia modelu K115, powstał Ventus Prime3 K125, który sprawdzi się wspaniale w samochodach osobowych wiodących producentów. Za priorytetowy obszar przyjęto poprawę cechy hamowania na mokrej nawierzchni co na skutek czego przyniosło skrócenie drogi zatrzymania pojazdu o 8% w stosunku do poprzedniego modelu.

Było to realne dzięki zastosowaniu postępowej mieszanki gumy bieżnika, a także specjalnej technologii mieszania. Nowy, udoskonalony, asymetryczny bieżnik powiększa powierzchnię kontaktu opony z podłożem co skutkuje ulepszoną przyczepnością i zrównoważeniejszą jazdą jednocześnie na suchych jak i mokrych drogach.

Cztery centralne rowki obwodowe wydajniej odprowadzają wodę z przestrzeni bieżnika, udoskonalone prowadzenie w deszczowych warunkach, a także ograniczenie występowania zjawiska aquaplaningu. Poprawiona sztywność bloków bieżnika w połączeniu ze usztywnionymi barkami opony wspomaga stabilność toru jazdy i pewność pokonywania zakrętów.

Oprócz rewelacyjnych właściwości jezdnych, technologia zaimplementowana w gumie bieżnika obniża opory toczenia i podatność opony na ścieranie co wydłuża żywotność oraz poprawia skuteczność paliwową. Wizją producenta Hankook jest produkcja opon lekkich, gdyż zredukowana waga nie tylko ogranicza zużycie bezkompromisowców lecz też ogranicza wagę samych pojazdów, co pozwala obniżać zużycie paliwa.

Model Ventus Prime3 K125 jest o 3,6% lżejsza od swojego poprzednika. Trzecia generacja opon Ventu Prime oferuje obszerniejszą skuteczność i krótszą drogę hamowania na mokrych nawierzchniach, rozszerzoną wytrzymałość na zużycie, a także pokaźniejsze bezpieczeństwo w każdych warunkach.