Kleber Dynaxer HP4 195/45 R16 84 V promocja 2024

Cena413.2
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Oponytanio.pl

Parametry

Producent:Kleber
Kategoria:Opony letnie
Szerokość przekroju 195
Wysokość profilu 45
Średnica osadzenia R16
Indeks prędkości V
Indeks nośności 84
Przyczepność na mokrej nawierzchni A
Mocne strony dobra przyczepność na mokrej nawierzchni

Opis

Kleber Dynaxer HP4 - nieprzeciętny stosunek jakości do ceny Opona letnia Dynaxer HP4 to efekt dwuletnich prac konstruktorów producenta Kleber, pozycjonowana w klasie średniej, dzięki temu cechuje ją najlepszy stosunek jakości do ceny.

dedykowana jest do samochodów osobowych wszystkich najpopularniejszych marek jak: Citroën, Peugeot, Renault, Opel, Ford, Nissan, Volkswagen, Audi czy BMW. Inżynierowie położyli nacisk na wysokie cechy, którymi zwykle cechują się opony klasy premium.

Nowa opatentowana mieszanka gumy bieżnika, wyekwipowana w samoblokujące się lamele, ograniczające odkształcenie się opony w trakcie jazdy, zapewnia pokaźniejszą przyczepność opony, tym samym optymalizując drogę hamowania i wspomagając precyzję prowadzenia.

Testy producenta wykazały krótszą drogę hamowania na suchej nawierzchni o 1,5 metra i udoskonaloną o 13% trakcję w stosunku do poprzedniego modelu. Przyczepność na zakrętach wspomagana jest przez asymetryczny bieżnik z podwójnym rowkiem, umieszczonym w zewnętrznej części, który równocześnie odpowiada za efektywne odprowadzanie wody spod opony, zapobiegając zjawisku aquaplaningu.

Droga hamowania na mokrej nawierzchni została skrócona o 4,7 m. W klasyfikacji etykietowej opony Dynaxer HP4 w rozmiarach 16 i 17 cali w kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni uzyskały klasę A, a mniejsze wymiary tj.

14 i 15 cali, klasę B. Nowa technika blokujących się lameli wpływa na usztywnienie bieżnika w miejscu kontaktu opony z podłożem, co obniża opory toczenia, wpływając korzystnie na skuteczność paliwową, a także obniżenie hałasu.

Opona Kleber Dynaxer HP4 to rewelacyjna propozycja dla użytkowników poszukujących opony o prawidłowych parametrach w optymalnym przedziale cenowym.