Michelin e.Primacy 225/45 R18 95 Y promocja 2024

Cena810.65
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Oponytanio.pl

Parametry

Producent:Michelin
Kategoria:Opony letnie
Szerokość przekroju 225
Wysokość profilu 45
Średnica osadzenia R18
Indeks prędkości Y
Indeks nośności 95
Przyczepność na mokrej nawierzchni B
Mocne strony dobra przyczepność na mokrej nawierzchni

Opis

Michelin e · Primacy to letnia opona klasy premium, której główną ideą jest ekoodpowiedzialność i odporność, by móc dostarczać wyjątkowych parametrów jezdnych, dbając równocześnie o środowisko naturalne.

e · Primacy to progresywny model, który bazuje na najnowszych osiągnięciach technologicznych producenta Michelin w zakresie redukcji oporów toczenia oraz wydłużonych przebiegów użytkowych ogumienia. Mieszanka gumy bieżnika "Energy Passive" zmniejsza rozpraszanie energii dla optymalizacji cechy jezdnych auta.

użycie cieńszego opasania w materiale szkieletowym, pozwoliło na zmniejszenie wagi opony, co prawidłowo wpływa na sprawność paliwową pojazdu i redukuje zużycie ascetycznców, potrzebnych do produkcji opon.

e · Primacy powstała dodatkowo z myślą o autach hybrydowych i elektrycznych. Jej ekowłaściwości wpływają na cechy zasięgowe pojazdów, zasilanych napędami alternatywnymi. Zgodnie z danymi producenta, nowy model pozwala wydłużyć użytkowanie pojazdu elektrycznego do 30 km*.

nowoczesna mieszanka gumowa z lepiej uszczelnioną powłoką wewnętrzną w technologii "EnergyAirShield" i części "CoolRunning", zezwalają na mniejsze pochłanianie energii podczas pracy bieżnika na nawierzchni drogowej, a także redukcję jej nadmiernego rozpraszania.

Działa to korzystanie równocześnie na silniki spalinowe (ograniczenie zużycia paliwa) jak i zasięg akumulatorów w autach elektrycznych, aby podróże mogły trwać jeszcze dłużej. Poza aspektami energetycznymi w modelu skupiono się również na podwyższeniu poziomu bezpieczeństwa.

Rowki obwodowe w profilu litery "U" ekspresowo i wydajnie odprowadzają wodę z przestrzeni miedzybieżnikowych, dzięki temu opona zachowuje nadzwyczajne cechy na mokrych nawierzchniach, też przy gwałtownych manewrach.

w dodatku, dzięki technologii "Max Touch Construction", która optymalizuje powierzchnię styku opony z nawierzchni, siły, występujące podczas hamowania, rozkładają się równomiernie a bieżnik zużywa się wolniej, co powiększa wytrzymałość opony bez utraty wysokich parametrów jezdnych.

Michelin e · Primacy to opona o niesłychanym dotychczas podejściu do aspektów energetycznych używania ogumienia, która stanie na wysokości zadania najistotniej wymagających kierowców. Poza wyraźną redukcją zużycia paliwa i wydłużaniem zasięgów pojazdów elektrycznych zyska sympatię dzięki zwiększonej trwałości i najwyższemu poziomowi bezpieczeństwa, który zagwarantuje.

*(szacowana dodatkowa wartość zasięgu, przy wartości początkowej 400 km)