Michelin e.Primacy 225/50 R19 100 V promocja 2024

Cena771.76
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Oponytanio.pl

Parametry

Producent:Michelin
Kategoria:Opony letnie
Szerokość przekroju 225
Wysokość profilu 50
Średnica osadzenia R19
Indeks prędkości V
Indeks nośności 100
Przyczepność na mokrej nawierzchni A
Mocne strony dobra przyczepność na mokrej nawierzchni

Opis

Michelin e · Primacy to letnia opona klasy premium, której główną ideą jest ekoodpowiedzialność i trwałość, aby móc dostarczać nieszablonowych parametrów jezdnych, dbając jednocześnie o środowisko naturalne.

e · Primacy to progresywny model, który bazuje na najnowszych osiągnięciach technologicznych marki Michelin w zakresie redukcji oporów toczenia, a także wydłużonych przebiegów użytkowych ogumienia. Mieszanka gumy bieżnika "Energy Passive" ogranicza rozpraszanie energii dla optymalizacji atrybuty jezdnych auta.

zastosowanie cieńszego opasania w materiale szkieletowym, pozwoliło na zmniejszenie wagi opony, co prawidłowo wpływa na wydajność paliwową pojazdu i redukuje zużycie bezkompromisowców, potrzebnych do produkcji opon.

e · Primacy powstała także z myślą o autach hybrydowych i elektrycznych. Jej ekowłaściwości wpływają na cechy zasięgowe pojazdów, zasilanych napędami alternatywnymi. Zgodnie z danymi producenta, nowy model pozwala wydłużyć używanie pojazdu elektrycznego do 30 km*.

innowacyjna mieszanka gumowa z lepiej uszczelnioną powłoką wewnętrzną w technologii "EnergyAirShield" oraz części "CoolRunning", umożliwiają mniejsze pochłanianie energii w trakcie pracy bieżnika na nawierzchni drogowej i redukcję jej nadmiernego rozpraszania.

Działa to korzystanie jednocześnie na silniki spalinowe (ograniczenie zużycia paliwa) jak i zasięg akumulatorów w autach elektrycznych, by podróże mogły trwać jeszcze dłużej. Poza aspektami energetycznymi w modelu skupiono się również na podwyższeniu poziomu bezpieczeństwa.

Rowki obwodowe w kształcie litery "U" szybko i wydajnie odprowadzają wodę z przestrzeni miedzybieżnikowych, dzięki czemu opona zachowuje znakomite parametry na mokrych nawierzchniach, również przy gwałtownych manewrach.

ponadto, dzięki technologii "Max Touch Construction", która optymalizuje powierzchnię styku opony z nawierzchni, siły, występujące w trakcie hamowania, rozkładają się równomiernie a bieżnik zużywa się wolniej, co rozszerza solidność opony bez utraty wysokich parametrów jezdnych.

Michelin e · Primacy to opona o nieprzeciętnym dotychczas podejściu do aspektów energetycznych używania ogumienia, która stanie na wysokości zadania najistotniej wymagających kierowców. Poza wyraźną redukcją zużycia paliwa, a także wydłużaniem zasięgów pojazdów elektrycznych zyska sympatię dzięki powiększonej trwałości i najwyższemu poziomowi bezpieczeństwa, który zapewnia.

*(szacowana dodatkowa wartość zasięgu, przy wartości początkowej 400 km)