Uniroyal Rainexpert 3 135/80 R13 70 T promocja 2024

Cena266.22
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Oponytanio.pl

Parametry

Producent:Uniroyal
Kategoria:Opony letnie
Szerokość przekroju 135
Wysokość profilu 80
Średnica osadzenia R13
Indeks prędkości T
Indeks nośności 70
Typ pojazdu osobowy
Poziom emisji hałasu 70 dB
Efektywność paliwowa E
Przyczepność na mokrej nawierzchni B
Mocne strony niski poziom hałasu, dobra przyczepność na mokrej nawierzchni

Opis

Najwyższa realna produktywność na mokrej nawierzchni

Opona letnia Uniroyal RainExpert 3 zagwarantuje unikatową efektywność i gwarantuje kierowcom obszerniejsze bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni, kiedy jest najbardziej konieczna. Reputację wspaniałej opony deszczowej opiera na sukcesie swojej poprzedniczki, modelu RainExpert 2 firmy Uniroyal, która jest częścią grupy Continental.

To perfekcyjna opona dla aut rodzaju SUV przeciętnych i nieznacznych samochodów osobowych, dostępna w wymiarach od 13 do 18 cali. Asymetryczny wzór bieżnika gwarantuje prędkie rozproszenie wody podczas jazdy w deszczu, jednocześnie zapewniając bezpieczne prowadzenie na suchych drogach. Wzmocniony poprzecznie duży bark opony gwarantuje wzrost przyczepności w trakcie pokonywania zakrętów.

Podobnie jak w sportowym kuzynie, modelu RainSport 3, twórcy opon deszczowych Uniroyal zdecydowali się na technikę Shark Skin zapewniając szybsze odprowadzanie wody spod warstwy kontaktowej. W modelu RainExpert 3 struktura oparta na łuskach skóry rekina została zaimplementowana w rowki opony, dzięki czemu ograniczono powstawanie turbulencji w trakcie przepływu wody, przyspieszając jej odprowadzanie.

Towarzyszy temu zoptymalizowana pod względem przepływu struktura bieżnika, a także mieszanka gumowa opracowana z myślą o silnej przyczepności na mokrej nawierzchni. Podczas hamowania na mokrej nawierzchni, nowy RainExpert 3 gwarantuje 4% ulepszenie w stosunku do swojego poprzednika, równocześnie odnotowując 5% ulepszenie oporu toczenia i równomierne zużycie bieżnika.

W zależności od wymiaru opony Uniroyal RainExpert 3 występują z dwoma (szerokość do 195 mm) albo z trzema rowkami obwodowymi (szerokość od 205 mm).

    Przetestowane poprzez ekspertów

    Opona Uniroyal RainExpert 3 zebrała liczne pochlebne opinie kierowców i bardzo prawidłowe wyniki w testach. To idealny wybór dla kierowców ceniących jakość i bezpieczeństwo.

    • 2018: test "Auto Bild" w wymiarze 195/65 R15 - 7. Miejsce
    • 2017: test "ADAC" w rozmiarze 215/65 R16 - 7. Miejsce

    Opis producenta: firma Uniroyal jest niezwykle wysoko oceniana poprzez użytkowników. Ich główne walory to dobra przyczepność, świetne odprowadzanie wody i solidność. Flagowym produktem producenta są opony deszczowe - pierwsza z nich powstała pod koniec lat 60-tych XX wieku. To również wpływa na powstanie standardowego loga producenta w postaci parasolki. W 1979 roku Uniroyal wszedł w skład koncernu Continental.