Uniroyal Rainexpert 3 155/70 R13 75 T promocja 2024

Cena255.73
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Oponytanio.pl

Parametry

Producent:Uniroyal
Kategoria:Opony letnie
Szerokość przekroju 155
Wysokość profilu 70
Średnica osadzenia R13
Indeks prędkości T
Indeks nośności 75
Typ pojazdu osobowy
Poziom emisji hałasu 70 dB
Efektywność paliwowa E
Przyczepność na mokrej nawierzchni B
Mocne strony niski poziom hałasu, dobra przyczepność na mokrej nawierzchni

Opis

Najwyższa możliwa sprawność na mokrej nawierzchni

Opona letnia Uniroyal RainExpert 3 zapewnia nieszablonową skuteczność i zapewnia kierowcom większe bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni, kiedy jest najbardziej potrzebna. Reputację genialnej opony deszczowej opiera na sukcesie swej poprzedniczki, modelu RainExpert 2 marki Uniroyal, która jest częścią grupy Continental.

To znakomita opona dla aut typu SUV przeciętnych i niewiele znaczących samochodów osobowych, dostępna w rozmiarach od 13 do 18 cali. Asymetryczny wzór bieżnika gwarantuje szybkie rozproszenie wody w trakcie jazdy w deszczu, równocześnie gwarantując bezpieczne prowadzenie na suchych drogach. Usztywniony poprzecznie wielki bark opony zagwarantuje wzrost przyczepności w trakcie pokonywania zakrętów.

Podobnie jak w sportowym kuzynie, modelu RainSport 3, twórcy opon deszczowych Uniroyal zdecydowali się na technologię Shark Skin zapewniając szybsze odprowadzanie wody spod warstwy kontaktowej. W modelu RainExpert 3 struktura oparta na łuskach skóry rekina została zaimplementowana w rowki opony, dzięki czemu ograniczono powstawanie turbulencji podczas przepływu wody, przyspieszając jej odprowadzanie.

Towarzyszy temu zoptymalizowana pod względem przepływu struktura bieżnika oraz mieszanka gumowa opracowana z myślą o silnej przyczepności na mokrej nawierzchni. Podczas hamowania na mokrej nawierzchni, nowy RainExpert 3 zagwarantuje 4% ulepszenie w stosunku do swego poprzednika, jednocześnie odnotowując 5% udoskonalenie oporu toczenia i równomierne zużycie bieżnika.

W zależności od wymiaru opony Uniroyal RainExpert 3 występują z dwoma (szerokość do 195 mm) lub z trzema rowkami obwodowymi (szerokość od 205 mm).

    Przetestowane poprzez ekspertów

    Opona Uniroyal RainExpert 3 zebrała liczne pochlebne opinie kierowców i niezwykle dobre wyniki w testach. To wspaniały dobór dla kierowców szanujących jakość i bezpieczeństwo.

    • 2018: test "Auto Bild" w rozmiarze 195/65 R15 - 7. Miejsce
    • 2017: test "ADAC" w rozmiarze 215/65 R16 - 7. Miejsce

    Opis producenta: marka Uniroyal jest niezwykle wysoko oceniana poprzez użytkowników. Ich główne walory to dobra przyczepność, nadzwyczajne odprowadzanie wody i solidność. Flagowym produktem marki są opony deszczowe - pierwsza z nich powstała pod koniec lat 60-tych XX wieku. To na dodatek wpływa na powstanie typowego loga firmy w postaci parasolki. W 1979 roku Uniroyal wszedł w skład koncernu Continental.