Barum Polaris 5 235/40 R19 96 V promocja 2024

Cena720.1
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Oponytanio.pl

Parametry

Producent:Barum
Kategoria:Opony zimowe
Szerokość przekroju 235
Wysokość profilu 40
Średnica osadzenia R19
Indeks nośności 96
Indeks prędkości V
Typ pojazdu osobowy
Poziom emisji hałasu 72 dB
Przyczepność na mokrej nawierzchni C

Opis

Polaris 5 - genialna trakcja na śniegu.

adekwatny układ klocków z poprzecznymi nacięciami w centralnym użebrowaniu i na barkach istotnie ulepsza przyczepność na barkach widocznie polepsza przyczepność na śniegu. Specjalny układ wielofunkcyjnych lameli udoskonaloną przyczepność opony we wszelkich kierunkach podczas kontaktu z nawieszchnią drogi. Specjalna budowa profilu na środku udoskonala przyczepność poprzeczną na śniegu. Zapewnia to wyjątkowo prawidłową trakcję, krótką drogę hamowania i bezpieczną jazdę na zaśnieżonych drogach.

Bezpieczne zachowanie na mokrej nawieszchni.

Lepsze rozmieszczenie rowków wzdłużnych i poprzecznych poprawia odprowadzanie wody z bierznika na mokrej nawierzchni. Uzupełniające wyżłobienia w obszarze barkowym optymalny kontakt z podłożem i tym samym ulepszone przyleganie opony do mokrej nawieszchni. Takie rozmieszczenie rowków wzdłóżnych i poprzecznych gwarantuje zrównowarzone i bezpieczne zachowanie na mokrej nawieszchni.

Wyższy komfort z myślą o relaksującej podróży.

lepsza struktura bieżnika z inaczej zestopniowanymi klockami o najróżniejszej długości po obu stronach bieżnika ogranicz hałas toczenia. Uzyskany w ten sposób poziom hałasu sprzyja odpręrzającej jeździe i ograniczeniu stresu kierowcy i pasażerów.

Właściwy wybór w zimie.

  • nadzwyczajna trakcja na śniegu
  • Bezpieczne zachowanie na mokrej nawierzchni
  • Wyższy komfort z myślą o relaksującej jeździe

Przyczepność na mokrej nawierzchni - opony o prawidłowych własnościach na mokrej nawierzchni (klasa A albo B) zapewniają krótszą drogę hamowania na mokrych drogach, co czyni je bezpieczniejszymi podczas jazdy w deszczu.

Opory toczenia - opony odpowiadają choćby za 20% zużycia paliwa. Jeśli chcesz pokonywać pokaźniejszy dystans na jednym zbiorniku paliwa, wybierz opony o wyższej kategorii. Dzięki temu zniżysz również ilość emitowanego poprzez twój samochód dwutlenku węgla.