Dunlop Winter Sport 5 195/45 R16 84 V promocja 2024

Cena774.96
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie Oponytanio.pl

Parametry

Producent:Dunlop
Kategoria:Opony zimowe
Szerokość przekroju 195
Wysokość profilu 45
Średnica osadzenia R16
Indeks nośności 84
Indeks prędkości V
Typ pojazdu osobowy
Efektywność paliwowa E
Poziom emisji hałasu 69 dB
Przyczepność na mokrej nawierzchni B

Opis

Przyczepność konieczna na nieprzewidywalnych, zimowych drogach

Dunlop Winter Sport 5 to opona zimowa klasy premium, tworzona dla kierowców lubiących sportowy fason jazdy. Występuje w kilkudziesięciu rozmaitych wymiarach od 15 do 19 cali, w indeksach szybkości do 240 km/h (V). Dunlop Winter Sport 5 to następca modelu SP Winter Sport 4D. Dzięki rozszerzonej ilości klocków bieżnika poprawiło się prowadzenie na śniegu, a powiększona głębokość rowków bieżnika zmieniła zachowanie opony na mokrej i śliskiej nawierzchni. Winter Sport 5 to opona wyprodukowana dla kierowców szanujących bezkompromisową, najwyższą jakość wykonania i sportowe osiągi.

idealna przyczepność boczna na śliskiej nawierzchni

nowoczesne, ustawione kątowo lamele centralne wydłużają się, łatwiej się otwierają i potężnie trzymają się nawierzchni, co oznacza wyśmienitą przyczepność boczną na śliskich zimowych drogach.

udoskonalone prowadzenie na zaśnieżonych drogach

rozszerzona ilość klocków w oponie Winter Sport 5, a także dodatkowe krawędzie przylegające do nawierzchni drogi pozwalają uzyskać wspaniałą trakcję i doskonałe prowadzenie na śniegu.

Ochrona przed aquaplaningiem

Głębsze rowki w bieżniku opony pozwalają oponie Winter Sport 5 odprowadzać pokaźniejsze ilości wody i błota pośniegowego, obniżając ryzyko aquaplaningu, a także pomagając zachować kontrolę na mokrych drogach.

Oszczędność paliwa

wyjątkowa kompozycja opony Winter Sport 5 przekłada się na optymalny rozkład masy na całej powierzchni opony, obniżając opory toczenia i zużycie paliwa.

Opis producenta: Opony producenta Dunlop są wybierane przez klientów lubiących szybką jazdę oraz komfort. Właśnie osiągi tych opon są głównym argumentem wymienianym przez klientów, przemawiającym za zakupem opon marki Dunlop.

Historię firmy rozpoczął w 1888 roku irlandzki weterynarz John Boyd Dunlop, twórca pierwszej na świecie opony pneumatycznej (napełnianej powietrzem). Wynalazek szybko opatentował, wytwarzając Dunlop Pneumatic Tyre Co., a po dwóch latach otworzył w Irlandii pierwszą fabrykę. Pokaźny popyt na opony pneumatyczne sprawił,prędko powstawały świeże fabryki w Europie, USA, Australii, a także Japonii.

Dunlop za każdym razem był potężnie osadzony w sportach motorowych, na swym koncie marka ma niezliczone trofea w wyścigach Formuły 1, a także Le Mans 24h. Osiągnięcia na polu sportowym, pozwoliły Dunlopowi opracować 3 rewolucyjne technologie. Pierwszą było odkrycie zjawiska aquaplaningu, czyli poślizgu opony na mokrej nawierzchni. Zbudowanie opony z obszerniejszą ilością specjalnych nacięć i umieszczenie bocznych kanałów zwanych jako "aquajets", pozwoliło na utrzymanie opony przy nawierzchni. Kolejna innowacja to "Denovo" - tzw. Samowspierająca się opona. Opony Dunlop Denovo pozwalają kierowcy kontynuować jazdę choćby po przebiciu opony. Najnowszym wynalazkiem jest technologia 3S (Silent running, Sportiness and Safety) czyli cicha, szybka i bezpieczna. Były to trzy kryteria, które wzajemnie się wykluczały, jednak Dunlop znalazł konsensus na połączenie tych atrybutów.

W 1984 doszło do połączenia Goodyear Tire & Rubber Company z Dunlop Pneumatic Tyre Co. Na zasadach joint venture. Powstał dzięki czemu Goodyear Dunlop Tyres B.V. - największa na świecie organizacja w branży rynku oponiarskiego