Dunlop Winter Sport 5 255/40 R19 100 V promocja 2024

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 1 sklep z produktem Dunlop Winter Sport 5 255/40 R19 100 V oraz 2 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 1011.6 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-17%
Dunlop Winter Sport 5 ( 255/40 R19 100V XL, DOT2021 )
1011.60
Oponytanio.pl
Dunlop Winter Sport 5 ( 255/40 R19 100V XL )
1218.92
Oponytanio.pl

Parametry

Producent:Dunlop
Kategoria:Opony zimowe
Szerokość przekroju 255
Wysokość profilu 40
Średnica osadzenia R19
Indeks nośności 100
Indeks prędkości V
Typ pojazdu osobowy
Efektywność paliwowa C
Poziom emisji hałasu 72 dB
Przyczepność na mokrej nawierzchni C

Opis

Sezon: zimowy.

typ bieżnika: kierunkowy - w kształcie litery "V", najpopularniejszy w oponach zimowych.

Grupa: Goodyear.

Gwarancja: 5 lat od daty sprzedaży.

Opis producenta: Historię marki Dunlop rozpoczął irlandzki weterynarz John Boyd Dunlop w 1888 roku. Powodem nie była chęć zbicia fortuny, lecz ułatwienie wnukowi jazdy trójkołowym rowerkiem. Efekt był taki, iż Dunlop stał się twórcą pierwszej opony pneumatycznej (napełnianej powietrzem) na świecie. Wynalazek momentalnie opatentował, tworząc Dunlop Pneumatic Tyre Co., a po dwóch latach otworzył pierwszą fabrykę opon w Irlandii. Popyt na opony pneumatyczne był tak pokaźny, iż wkrótce nowe fabryki powstawały w Europie, Australii, USA, a także Japonii. Dunlop zawsze był solidnie osadzony w sportach motorowych, dzięki temu rozwój technice produkcji opon niezwykle szybko ewoluował. Niezliczone trofea w wyścigach Grand Prix, Le Mans 24h oraz F1 nie zamykają listy zwycięstw opon Dunlop. Jako pierwsza w 1920 roku wyprodukowała opony z indeksem szybkości przekraczającym 300 km/h, na których Segrave ustanowił rekord szybkości osiągając 372 km/h. Dwadzieścia lat później padł kolejny rekord prędkości na oponach Dunlop, które kręciły się ponad 57 000 razy na minutę, co dało szybkość 634 km/h. Osiągnięcia na polu sportowym, pozwoliły Dunlopowi opracować 3 rewolucyjne technologie. Pierwszą było odkrycie zjawiska aquaplaningu, czyli poślizgu opony na mokrej nawierzchni. Zbudowanie opony z obszerniejszą ilością specjalnych nacięć,, a także umieszczenie bocznych kanałów zwanych jako "aquajets", pozwoliło na utrzymanie opony przy nawierzchni. "Denovo" to kolejna innowacja w branży oponiarskiej. Opony Dunlop Denovo pozwalają kierowcy kontynuować jazdę choćby po przebiciu opony - tzw. Samowspierająca się opona. Najnowszym wynalazkiem jest technologia 3S (Silent running, Sportiness, and Safety), czyli cicha, szybka i bezpieczna. Były to trzy kryteria, które wzajemnie się wykluczały, jednak Dunlop znalazł konsensus na połączenie tych atrybutów. W 1984 doszło do połączenia Goodyear Tire & Rubber Company z Dunlop Pneumatic Tyre Co. Na zasadach joint venture. Powstał dzięki czemu Goodyear Dunlop Tyres B.V. Dzięki czemu, grupa ta stała się największą na świecie organizacją w branży rynku oponiarskiego. Opony producenta Dunlop są wybierane poprzez klientów lubiących szybką jazdę oraz komfort. Właśnie osiągi które oferuje marka tych opon są głównym argumentem wymienianym poprzez klientów, przemawiającym za zakupem opon producenta Dunlop.

Opis produktu: Dunlop Winter Sport 5 to opona zimowa klasy premium, wyprodukowana dla kierowców lubiących sportowy fason jazdy. Występuje w 46 najróżniejszych wymiarach od 15 do 19 cali, szerokościach 195 mm do 255 mm i w indeksach prędkości "H" i "V" (210 km/h i 240km/h). Opona jest oznaczona symbolem 3PMSF ("Three Peak Mountain Snow Flake"), który potwierdza jej parametry zimowe.

Dunlop Winter Sport 5 to nowość producenta na sezon zimowy 2015, opona zaprojektowana jako następca modelu Sp Winter Sport 4D. Dzięki zwiększonej ilości klocków bieżnika poprawiło się prowadzenie na śniegu, a zwiększona głębokość rowków bieżnika zmieniła zachowanie opony na mokrej i śliskiej nawierzchni. Winter Sport 5 to opona produkowana dla kierowców lubiących bezkompromisową, najwyższą jakość wykonania i sportowe osiągi.