Nokian WR Snowproof 195/65 R15 91 T promocja 2020

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 2 sklepy z produktem Nokian WR Snowproof 195/65 R15 91 T oraz 4 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 202.66 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-10%
Opona Nokian WR Snowproof 195/65R15 91T
202.66
oponki24.com.pl
Opona Nokian WR Snowproof 195/65R15 91T
213.89
oponyialufelgi.pl
Opona Nokian WR Snowproof 195/65R15 91T 2019
214.13
oponki24.com.pl
Opona Nokian WR Snowproof 195/65R15 91T 2019
225.36
oponyialufelgi.pl

Parametry

Producent:Nokian
Kategoria:Opony zimowe
Szerokość przekroju 195
Wysokość profilu 65
Średnica osadzenia R15
Indeks nośności 91
Indeks prędkości T

Opis

świeże opony Nokian WR Snowproof – spokój ducha na zimowych drogach

nowe Nokian WR Snowproof to konkretne i niezawodne opony, które gwarantują bezpieczeństwo w każdych zimowych warunkach. Wyprodukowane specjalnie z myślą o kierowcach Europy Środkowej całkowitą kontrolę nawet w trakcie gwałtownych opadów śniegu czy nagłych manewrów takich jak zmiana pasa ruchu na pokrytej błotem pośniegowym jezdni.

Najważniejsze innowacje:

technologia Alpine Sense Grip: genialna przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym. Trafna rzeźba bieżnika umożliwia skuteczne usuwanie śniegu i błota pośniegowego spod opony, podczas, gdy typowe lamele doskonałą wzdłużną i poprzeczną przyczepność choćby na głębokim śniegu. W dodatku, dzięki zaimplementowaniu mieszanki gumowej Alpine Grip opony genialnie sprawdzają się zarówno w trudnych zimowych warunkach jak i przy łagodnej pogodzie zachowując swoje cechy w szerokim zakresie temperatur.

Snow Claws: znakomita przyczepność na śniegu i lodzie. Postępowe wypustki Snow Claws powodują, iż opona nadzwyczajnie trzyma się nawierzchni w czasie jazdy równocześnie po puszystym śniegu jak i miękkim terenie gwarantując maksymalną przyczepność w trakcie przyspieszania i hamowania. Zapewniają one także ulepszone prowadzenie wyjątkowo przy ostrych zakrętach czy zmianie pasa ruchu.

Brake Boosters dla udoskonalonej przyczepności podczas hamowania: Znajdujące się na blokach barku opony specjalne stabilizatory zwiększają przyczepność w trakcie hamowania na śniegu, a ich ząbkowane krawędzie sprawiają, iż auto lepiej trzyma się drogi także na śniegu.

Specjalnie zaprojektowane rowki opony: Wysoka odporność na zjawisko slushplaningu standardowe zagłębienia na całej długości bieżnika przyspieszają eliminowanie błota pośniegowego i wody. Podwójne rowki odprowadzają wodę spod kół, aby następnie polikwidować ją z powierzchni opony. Polerowane rowki dodatkowo przyspieszają odprowadzanie wody zapewniając większe bezpieczeństwo i usprawniając prowadzenie auta w czasie deszczu.

technika cichej ściany bocznej (Silent Sidewall Technology): obszerniejszy komfort jazdy dzięki innowacyjnej mieszance gumowej i wyjątkowej konstrukcji. Specjalna strefa na ścianie bocznej opony odpowiada za redukcję hałasu i absorpcję wibracji przenoszonych z nawierzchni drogi poprzez bieżnik zezwalając ograniczyć poziom hałasu wewnątrz pojazdu.

Nokian WR Snowproof to nowy model opon zimowych klasy premium wykonanych, aby zapewnić kierowcom z Europy Środkowej spokój ducha w czasie zimowych podróży. Nokian WR Snowproof proponują wyśmienitą przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym dając gwarancję bezpieczeństwa w czasie codziennej jazdy. Dzięki opracowanej przez Nokian Tyres innowacyjnej technice Alpine Sense Grip Nokian WR Snowproof są w stanie sprostać każdym zimowym warunkom. Świeże opony obszerniejszą stabilność i bardziej przewidywalne zachowanie pojazdu oferując lepsze prowadzenie zarówno na autostradach jak i ruchliwych ulicach miasta i malowniczych górskich drogach.

Do produkcji Nokian WR Snowproof wykorzystano innowacyjną mieszankę gumową Alpine Grip, dzięki której opony te doskonale sprawdzają się jednocześnie w nieprzystępnych, zimowych warunkach jak i przy łagodniejszej pogodzie zachowując swoje atrybuty w szerokim zakresie temperatur. Opony znamionują się także wyjątkowo niskim oporem toczenia, co skutkuje ograniczeniem zużycia paliwa oraz zmniejszeniem emisji spalin samochodowych.

Nowy model dostępny jest w pięciu kategoriach szybkości: Q (160km/h), T (190km/h), H (210 km/h), V (240 km/h) i W (270 km/h). Proponuje także duży wybór spośród aż 55 wersji wymiarowych w przedziale od 14 do 20 cali. Opony WR Snowproof wejdą do sprzedaży jesienią 2019 r. Nokian Tyres proponuje znaczny wachlarz opon zimowych – w tym popularne modele Nokian WR D4 i Nokian WR A4 – w aż 150 wersjach rozmiarowych przypasowanych do obecnie przystępnych na rynku samochodów.

Opony Nokian WR Snowproof tworzone zostały poprzez najdalej na północ wysuniętego producenta opon i twórcę pierwszej na świecie opony zimowej – firmę Nokian Tyres, która aktualnie ponad 100 patentów na rozwiązania mające zapewniać obszerniejsze bezpieczeństwo zimą. Nokian Tyres to także światowy lider w zakresie bezpieczeństwa i stabilnego rozwoju.

Alpine Sense Grip – znakomita przyczepność, przyjemne prowadzenie

Występujące coraz powszechniej na terenie całej Europy nieprzewidziane zmiany pogody wiążą się z częstymi, ulewnymi deszczami, które prowadzą do powstawania błota pośniegowego. Sytuacja na drodze może prędko stać się niebezpieczna, gdy powierzchnia jezdni pokryta jest wodą i błotem, które w okresie zimowym potęguje intensywne posypywanie jezdni solą.

Według ankiety przeprowadzonej wśród klientów Nokian Tyres, niemal 60% kierowców w Europie Środkowej uważa wyspecjalizowane opony zimowe za kluczowe dla bezpieczeństwa w zimowych miesiącach. Dobra przyczepność i pewne prowadzenie zimą to według prawie 70% respondentów najważniejsze cechy ogumienia podczas, gdy gwarancja bezpieczeństwa w skrajnych warunkach takich jak śnieg na drodze i dobra przyczepność na błocie pośniegowym znalazły się w pierwszej trójce.*

nowoczesna technika Alpine Sense Grip zaimplementowana w oponach Nokian WR Snowproof gwarantuje idealną przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym i bardziej przewidywalne zachowanie, a także pokaźniejszą stabilność auta. Każda lamela i blok bieżnika tej przychylnej dla środowiska opony premium pełni określoną funkcję, a w połączeniu ze specjalną mieszanką gumową Alpine Grip zagwarantuje bezpieczne i komfortowe prowadzenie, a także większą stabilność i całkowitą kontrolę choćby w nieprzewidzianych sytuacjach.

„Wejście w ostry zakręt czy zmiana pasa ruchu na pokrytej błotem pośniegowym nawierzchni np. W celu uniknięcia zderzenia z przebiegającym przez drogę zwierzęciem stanowią dla kierowców wielkie wyzwanie. Zgodnie z naszą filozofią rozwoju towaru świeże opony Nokian WR Snowproof zaprojektowane zostały tak, by działać niczym pasy samochodowe gwarantując maksymalne bezpieczeństwo w ekstremalnych warunkach. Kierowca zachowuje pełną kontrolę nad pojazdem nawet na granicy przyczepności. Opracowana poprzez Nokian Tyres technika Alpine Sense Grip sprawia, że opony dostosowują się do zmiennych warunków pogodowych udoskonaloną przyczepność i obszerniejsza kontrolę nawet w najszczególniej ekstremalnych sytuacjach i to jeszcze zanim aktywowane zostaną elektroniczne systemy bezpieczeństwa” – mówi Marko Rantonen, Product Development Manager w Nokian Tyres.

Bezpieczeństwo na śniegu

Każdy blok, lamela i rowek tej nowoczesnej opony o symetrycznej, agresywnej rzeźbie bieżnika zaprojektowane zostały w taki sposób, by oferować pokaźniejsze bezpieczeństwo równocześnie na mokrej nawierzchni autostrad jak i przy silnych górskich śnieżycach. Zastosowany także w oponach zimowych z linii Nokian Hakkapeliitta profil bieżnika w kształcie strzały opracowany z myślą o panujących na dalekiej północy arktycznych warunkach rozszerza zdolności samoczyszczące opony dzięki temu nie zapycha się ona śniegiem i błotem pośniegowym.

Przecinające bloki bieżnika typowe lamele o nieregularnych krawędziach i przeróżnej głębokości tworzą gęstą siatkę gwarantując nieprzeciętną wzdłużną i poprzeczną przyczepność nawet na głębokim śniegu. Sztywne bloki na barku opony zaopatrzone zostały w ciężkie lamele, które ulepszają trakcję. Taka kompozycja bieżnika zwiększa przyczepność na śniegu i udoskonaloną kontrolę podczas wchodzenia w zakręty.

innowacyjne wypustki Snow Claws umiejscowione pomiędzy blokami bieżnika i na barkach opony obszerniejszą stabilność na lodzie i śniegu, stanowczo w czasie przyspieszania i hamowania, a specjalne stabilizatory Brake Boosters na klockach bieżnika – jeszcze lepszy kontakt z nawierzchnią zwłaszcza w czasie hamowania.

dokładna kontrola jazdy, nawet na błocie pośniegowym

Nowa Nokian WR Snowproof to istny kameleon wśród opon zimowych. Równocześnie konstrukcja opony jak i mieszanka gumowa zastosowana do jej produkcji zostały starannie opracowane w laboratoriach na całym świecie i kompleksowo przetestowane przez wiodących producentów opon zimowych. Proces rozwoju opony obejmował aż cztery lata testów w arktycznych warunkach Laponii przeprowadzonych w należącym do Nokian Tyres ośrodku badawczym „Białe Piekło” położonym w fińskiej miejscowości Ivalo. Poza krainą śniegu i lodu Nokian WR Snowproof przeszły także linię testów na kilku europejskich torach testowych w Hiszpanii i w Niemczech pod kątem zachowania na mokrej i suchej nawierzchni.

niepodatność na slushplaning (zjawisko wpadania w poślizg na nawierzchni pokrytej błotem pośniegowym) była jedną z cech, na której stanowczo zależało twórcom nowego modelu opony. Jak pokazują badania, błoto pośniegowe to jedno z najniebezpieczniejszych, zjawisk występujących zimą, którego obawia się zdecydowana większość kierowców. Topniejący śnieg i powstająca na powierzchni jezdni tzw. Poduszka wodna, niekiedy w połączeniu z powłoką lodu stanowią poważne wyzwanie choćby dla doświadczonych kierowców. Dzięki szczególnym warunkom na torze testowym w Nokii osiągalne było przeprowadzenie specjalnych testów, które pozwoliły na stworzenie opony minimalizującej ryzyko wystąpienia slushplaningu.

Specjalnie zaprojektowane rowki na całej długości opony przyspieszają eliminowanie błota pośniegowego i wody, podczas gdy głębokie podwójne rowki po obu stronach grzbietu bieżnika sprawnie odprowadzają wodę spod kół, aby następnie, dzięki systemowi wzajemnie połączonych ze sobą wgłębień, usunąć ją poza powierzchnię opony.

znaczne polerowane rowki wychodzące na bok opony dodatkowo przyspieszają odprowadzanie wody zapewniając większe bezpieczeństwo i pewniejsze prowadzenie w czasie deszczu.

staranne, pewne prowadzenie

wielkie wahania pogody spowodowane globalnym ociepleniem powodują, iż w Europie Środkowej jazdą zimą coraz częściej odbywa się na pokrytej wodą nawierzchni lub gołym asfalcie. Innowacyjna rzeźba i trafna budowa bieżnika sprawiają, że opony Nokian WR Snowproof obszerniejszą stabilność i lepszą przyczepność dzięki temu auto reaguje w sposób szybki i przewidywalny. Pewny, dynamiczny kontakt z nawierzchnią skutkuje lepszą trakcją i obszerniejszą wytrzymałością niezależnie od warunków pogodowych.

Centralny obszar opony zdominowany jest poprzez potężne, masywne żebro, co przekłada się na nadzwyczajną sterowność i pokaźniejszą stabilność. Bloki bieżnika z zygzakowatymi lamelami łączą się po obu stronach z żebrem opony wytwarzając wzór przypominający kształtem rosnące drzewo. Ostre, nieregularne krawędzie otwierają się i zamykają, gdy samochód zwalnia albo przyspiesza zapewniając tym samym lepszą przyczepność.

Specjalny system zintegrowanych bloków, w którym każde trzy klocki bieżnika są ze sobą połączone, udoskonaloną przyczepność na śniegu. Dodatkowo, dno rowków opony skonstruowane jest w taki sposób, aby wspierać precyzyjne i dokładne prowadzenie na suchej nawierzchni choćby przy wielkich prędkościach.

komfortowa i naturalna jazda

Oprócz bezpieczeństwa ważnym czynnikiem umożliwiającym kierowcy czerpanie przyjemności z prowadzenia samochodu jest komfort jazdy. Nowe Nokian WR Snowproof to bezpieczne i ciche opony, które pełną wygodę na każdej nawierzchni.

zastosowana w Nokian WR Snowproof technologia cichej ściany bocznej (Silent Sidewall Technology) pokaźnie udoskonala komfort jazdy. Specjalnie opracowana mieszanka gumowa, z której zrobiona jest przestrzeń między ścianą boczną, a bieżnikiem absorbuje hałas i redukuje drgania powstające na powierzchni jezdni i opony; uzupełniające ograniczenie hałasu zapewnia mieszanka gumowa Clinch zastosowana w okolicy stopki opony. W połączeniu ze sobą oba te rozwiązania gwarantują niski poziom hałasu toczenia w środku pojazdu.

wykorzystywane na terenie Unii Europejskiej etykiety opon usprawniające konsumentom ich porównywanie wskazują jednoznacznie na wyjątkowy charakter Nokian WR Snowproof. Opony te nie tylko zapewniają bezpieczną jazdę w śniegu, lecz także genialne sprawdzają się przy deszczu i błocie pośniegowym. Pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni Nokian WR Snowproof znajdują się wśród liderów klasy B natomiast jeśli chodzi o opór toczenia, który przekłada się na zużycie paliwa, należą, w zależności od wymiaru, do klasy B lub C.

nowoczesna mieszanka gumowa zapewnia pokaźniejszą przyczepność i oszczędność paliwa

Do produkcji Nokian WR Snowproof wykorzystano użytkowaną w oponach Nokian Hakkapeliitta mieszankę gumową opracowaną specjalnie z myślą o panujących zimą na północy skomplikowanych warunkach wzbogaconą o komponenty, które powodują, iż opona wspaniale sprawdza się ponadto przy łagodniejszej pogodzie i zachowuje swoje parametry w szerokim zakresie temperatur. Rewolucyjna mieszanka gumowa Alpine Grip w kompletnie nowy sposób łączy ze sobą naturalny kauczuk, krzemionkę i ergonomiczne polimery. Ten postępowy, dynamiczny związek odpowiada za wyśmienitą przyczepność opony zarówno na śniegu jak i w deszczu.

Dzięki specjalnemu wzorowi bieżnika i mieszance gumowej o wysokiej zawartości krzemionki Nokian WR Snowproof charakteryzują się niezwykle niskim oporem toczenia, co zezwala na większą oszczędność paliwa oraz ograniczenie emisji spalin samochodowych.

Gwarancja bezpieczeństwa

Znajdujący się w oponie zastrzeżony wskaźnik Winter Safety Indicator (WSI) w dodatku ulepsza bezpieczeństwo wskazując aktualną głębokość bieżnika w milimetrach wraz z symbolem śnieżynki, która znika, gdy przekroczona zostanie granica 4 mm. Gdy to nastąpi producent zaleca zamianę opon na nowe.

Wartość poprawnego ciśnienia i właściwe położenie opony można odczytać na jej bocznej powierzchni, co także służy poprawie bezpieczeństwa. W polu informacyjnym można oznaczyć właściwe położenie opony w trakcie jej podmiany i dobre ciśnienie. Ze względów poręcznych uzupełniające miejsce asygnowano także na informację o momencie dokręcania śrub koła.

Nokian WR Snowproof – Spokój ducha na zimowych drogach

  • świetna przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym
  • Pewne i bardziej przewidywalne prowadzenie
  • Niski opór toczenia pozwalający na zmniejszenie zużycia paliwa i ograniczenie emisji gazów cieplarnianych