Nokian WR SUV 3 295/40 R20 110 V promocja 2021

Cena643.99
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie WojnaOponPL

Parametry

Producent:Nokian
Kategoria:Opony zimowe
Szerokość przekroju 295
Wysokość profilu 40
Średnica osadzenia R20
Indeks nośności 110
Indeks prędkości V
Typ pojazdu SUV
Efektywność paliwowa C
Poziom emisji hałasu 75 dB
Przyczepność na mokrej nawierzchni C

Opis

nadzwyczajne atrybuty jezdne na śniegu i błocie pośniegowym

Opona Nokian WR SUV w zmiennych warunkach zimowych w Polsce czuje się jak u siebie i zagwarantuje wspaniałą przyczepność zimą, a także nieprzeciętne parametry jezdne. Zimowa opona Nokian WR SUV 3 broni przed aquaplaningiem i aquaplaningiem na błocie pośniegowym, a także pozwala uniknąć wszystkich niespodzianek, jakie niesie ze sobą zima. Opona ta płynnie się toczy i zapewnia staranne prowadzenie, jak na dodatek równowagę na śniegu, błocie pośniegowym i na suchych nawierzchniach.

Nowy symetryczny bieżnik kierunkowy opony Nokian WR SUV 3, liczne nacięcia lameli i zimowa mieszanka gumowa na bazie krzemionki do samochodów SUV o obszernej mocy szczególnie stabilne właściwości jezdne i dobrą przyczepność nawet przy wysokich prędkościach. Z kolei innowacje takie jak system Snow Claws perfekcyjną przyczepność na śniegu i lodzie – był to cel specjalny, który postawiono sobie przy projektowaniu tej opony. Wyjątkowy wzór bieżnika i polerowane rowki poprzeczne pomagają pousuwać niebezpieczny aquaplaning, a także aquaplaning na błocie pośniegowym.

nieszablonowy wzór bieżnika – rewelacyjne prowadzenie

Bieżnik opon SUV High Performance optymalizuje prowadzenie pojazdu i atrybuty zabezpieczające przed aquaplaningiem i aquaplaningiem na błocie pośniegowym. Wzdłużne żebro środkowe stabilizuje jazdę na wszelkich powierzchniach, zwłaszcza przy wielkich szybkościach. Poza logicznym i wyważonym prowadzeniem opona Nokian WR SUV 3 dokładnie się zatrzymuje i lekko toczy, dzięki temu kierowca oszczędza paliwo, a także broni środowisko.

Stabilizatory na blokach bieżnika obok żebra środkowego i żeber wzdłużnych uzupełniającą sztywność w trudnych i zmiennych warunkach, w jakich eksploatuje się samochody SUV. Trójwymiarowe lamele blokujące, rozciągające się od barku do barku, ulepszają prowadzenie opon zimowych Nokian na zakrętach i podczas wymijania. W przeciwieństwie do lameli prostej lamela blokująca 3D wspomaga blok bieżnika wtedy, gdy się otwiera, co zagwarantuje mechanizm blokujący, który jest w nią wbudowany.

innowacyjny system Snow Claws – trafna przyczepność na śniegu

Specjalne „pazurki" systemu Snow Claws są wycięte w rowkach wzdłużnych i poprzecznych bloków bieżnika, aby zapewnić niezbędną przyczepność na drogach w warunkach zimowych. Potężnie wbijają się w powierzchnię na miękkim śniegu i na miękkim podłożu. Znaczna liczba lameli w blokach bieżnika gwarantuje rezerwę przyczepności na dni deszczowe. Opona Nokian WR SUV 3 ekspresowo reaguje na ruchy kierownicy, łatwo się ją prowadzi na suchych oraz mokrych nawierzchniach, jest także bezusterkowa w trakcie prędkiego skręcania albo zmiany pasa ruchu na oblodzonej drodze.

dostosowana mieszanka bieżnika maksymalizuje przyczepność i wytrzymałość

sztywna zimowa mieszanka na bazie krzemionki do samochodów SUV, dobrana do zmiennych warunków i dużych szybkości, gwarantuje idealną przyczepność zimą i niepodatność na ścieranie we wszelkich temperaturach. Przyczepność na mokrych nawierzchniach jest optymalizowana przez dużą zawartość krzemionki w mieszance, która bezawaryjnie reaguje na wzrost i spadek temperatury.

ARAMID BOCZNE ŚCIANY – Wytrzymałe jak nigdy wcześniej

Opony producenta Nokian Tyres z technologią aramidowych ścian bocznych oferują Ci dopełniające bezpieczeństwo i odporność na wymagających nawierzchniach, a także w złych warunkach pogodowych. Nieporównywalnie wytrzymałe ściany boczne są szczególnie wytrzymałe na zużycie i przecięcia. Włókna aramidowe usztywniają i wzmacniają bok opony, dzięki czemu jest ona w stanie jeszcze lepiej znosić uderzenia.

Ten sam materiał stosuje się w lotnictwie, a także w przemyśle zbrojeniowym. Z powodzeniem wykorzystywany jest w kamizelkach kuloodpornych.

Aramid chroni opony marki Nokian Tyres. Opony Nokian Tyres bronią życie.