enzycal 950 pasta do zębów 75 ml marki Curaprox promocja 2023

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 2 sklepy z produktem enzycal 950 pasta do zębów 75 ml marki Curaprox oraz 2 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 20.82 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-7%
curaprox enzycal 950 delikatna pasta do zębów z fluorem 75 ml
20.82
Apo-Discounter.pl
Curaprox Enzycal 950 pasta do zębów 950 ppm 75 ml
22.32
Notino.pl

Parametry

Producent:Curaprox
Kategoria:Pasty do zębów
Pojemność 75 ml

Opis

CURAPROX Enzycal jest delikatną, profilaktyczną (przeciwpróchniczą) pastą do zębów wspomagającą naturalny, zawarty w ślinie system ochronny jamy ustnej. Enzymy wraz z aktywnymi fluorkami wzmacniają szkliwo i pomagają chronić powierzchnie zębów przed osadzaniem się płytki nazębnej.

Nasze zęby są ciągle atakowane przez bakterie, które niszczą szkliwo zębów. Enzymy własne organizmu próbują wszakże same rozpuścić szkodliwe mikroorganizmy, jednak potrzebują one uzupełniającego wsparcia.

Dlatego Enzycal zawiera trzy najważniejsze enzymy: Lactoperoxidase, Gluocoseoxidase i Amyloglucosidase, które wzmacniają własny zawarty w ślinie system antybakteryjny organizmu. Enzymy są białkami, które działają w organizmie jako pewnego rodzaju katalizatory i nie ulegają przy tym przemianom.

Wzmacniają one system antybakteryjny organizmu zawarty w ślinie. W ten sposób wspomagana jest funkcja czyszcząca i remineralizacyjna śliny. Lactoperoxidase jest enzymem zawierającym żelazo. Stwarza on razem z thiocyanat (SCN), a także dwutlenkiem wodoru (H2O2) aktywny system antybakteryjny lactoperoxidase.

W odróżnieniu od większości ogólnodostępnych past do zębów, pasta CURAPROX Enzycal nie posiada SLS (Sodium-Lauryl-Sulphate), który jest tanim środkiem czystości i występuje w wielu produktach higienicznych (niekiedy w dużej koncentracji!).

SLS dostaje się do organizmu poprzez błonę śluzową jamy ustnej i może wywoływać podrażnienia. W paście CURAPROX Enzycal środek SLS został zastąpiony przez Steareth-30 (Stearylethoxylate), który zagwarantuje czyszczenie zębów bez podrażnień błony śluzowej.

Pacjenci stosujący kurację chlorheksydynową mogą bez żadnych obaw stosować pastę CURAPROX Enzycal bez zawartości SLS. Stanowcze zmniejszenie aft! - 17% ludzi cierpi raz w roku albo częściej na afty. Po użyciu pasty bez zawartości SLS obecność tego schorzenia spada o 45%.

W paście Curaprox Enzycal środek SLS został zastąpiony poprzez Steareth-30 (stearythoxylate). Jest to gwarancją czyszczenia zębów bez podrażnień błony śluzowej. Ważne jest, iż mechanizmy obronne błony śluzowej jamy ustnej i zawarte w niej proteiny były chronione przed denaturalizacją.

Testy HET_CAM na podrażnienia i cytotoksyczność wskazują wyraźnie, że pasty nie zawierające LaurylaSiarczanu Sodu (SLS) lepiej chronią błonę śluzową jamy ustnej przed podrażnieniami. Po użyciu pasty Curaprox Enzycal błona śluzowa pozostaje nienaruszona.

na dodatek pasta CURAPROX Enzycal ma niski współczynnik ścieralności (50 RDA), dzięki czemu łagodnie oczyszcza zęby nie powodując negatywnych skutków dla szkliwa. Większość "marketowych" past do zębów posiada współczynnik ścieralności na poziomie ok.

120 RDA, poprzez co poza likwidowaniem płytki nazębnej nadmiernie ścierają w dodatku szkliwo zębów. Zalecana granica RDA dla past do zebów oscyluje w okoliach 80. Towar posiada również fluorek sodu (950 ppm F), który efektywnie wzmacnia szkliwo i broni zęby przed działaniem zgubnych kwasów wykonanych przez bakterie próchnicotwórcze płytki nazębnej.

To wszystko powoduje, iż pasta CURAPROX Enzycal kompleksowo i wyjątkowo wydajnie chroni zęby przed bakteriami oraz płytką nazębną. Uwaga! Dzieci w wieku 6 lat i poniżej: wykorzystywanie pasty w ilości ziarnka grochu pod nadzorem dorosłych.

W razie spożycia fluorków z innych źródeł, skonsultuj się z lekarzem albo stomatologiem. Składniki Pasty Curaprox 75 ml: Aqua, Hydrated Silica, Sorbitol, Glycerin, Steareth-20, Titanium Dioxide, Sodium Hydrogenphosphate, Sodium Chloride, Carrageean, Mentha Piperita Oil, Sodium Fluoride, Citric Acid, Sodium Benzoate, Sodium Saccharin, Aroma, Potassium Thiocyanate, Lactose, Glucose Oxidase, Amyloglucosidase, Lactoperoxidase mieści: Fluorek Sodu (950 ppm F), Proteiny mleczne.