enzycal pasta do zębów 75ml 1450 ppm marki Curaprox promocja 2023

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 2 sklepy z produktem enzycal pasta do zębów 75ml 1450 ppm marki Curaprox oraz 2 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 21.4 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-1%
Curaprox Enzycal 1450 pasta do zębów 1450 ppm 75 ml
21.40
Notino.pl
enzycal curaprox pasta do zębów 75 ml
21.54
Apo-Discounter.pl

Parametry

Producent:Curaprox
Kategoria:Pasty do zębów
Pojemność 75 ml

Opis

CURAPROX Enzycal jest delikatną, profilaktyczną (przeciwpróchniczą) pastą do zębów wspomagającą naturalny, zawarty w ślinie system ochronny jamy ustnej. Enzymy wraz z aktywnymi fluorkami wzmacniają szkliwo i pomagają bronić powierzchnie zębów przed osadzaniem płytki nazębnej. Nasze zęby są ciągle atakowane poprzez bakterie, które niszczą szkliwo zębów. Enzymy własne organizmu próbują wszakże same rozpuścić szkodliwe mikroorganizmy, jednak potrzebują one uzupełniającego wsparcia. Dlatego Enzycal zawiera trzy najważniejsze enzymy: Lactoperoxidase, Gluocoseoxidase i Amyloglucosidase, które wzmacniają własny zawarty w ślinie system antybakteryjny organizmu. Enzymy są ekologicznymi powiązanymi białkami, które działają w organizmie jako pewnego typu katalizatory i nie ulegają przy tym przemianom. Wzmacniają one system antybakteryjny organizmu zawarty w ślinie. W ten sposób wspomagana jest funkcja czyszcząca i remineralizacyjna śliny.
Lactoperoxidase jest enzymem zawierającym żelazo. Wytwarza on razem z thiocyanat (SCN), a także dwutlenkiem wodoru (H2O2) aktywny system antybakteryjny lactoperoxidase.
W odróżnieniu od większości ogólnodostępnych past do zębów, pasta CURAPROX Enzycal nie zawiera SLS (Sodium-Lauryl-Sulphate), który jest tanim środkiem czystości i występuje w wielu produktach higienicznych (niekiedy w szerokiej koncentracji!). SLS dostaje się do organizmu poprzez błonę śluzową jamy ustnej i może powodować podrażnienia. W paście CURAPROX Enzycal środek SLS został zastąpiony poprzez Steareth-30 (Stearylethoxylate), który zapewnia czyszczenie zębów bez podrażnień błony śluzowej. Pacjenci stosujący kurację chlorheksydynową mogą bez żadnych obaw stosować pastę CURAPROX Enzycal bez zawartości SLS.
stanowcze zmniejszenie aft! - 17% udzi cierpi raz w roku lub częściej na afty. Po użyciu pasty bez zawartości SLS występowanie tego schorzenia spada o 45%. W paście Curaprox Enzycal środek SLS został zastąpiony poprzez Steareth-30 (stearythoxylate). Jest to gwarancją czyszczenia zębów bez podrażnień błony śluzowej. Ważne jest, że mechanizmy obronne błony śluzowej jamy ustnej oraz zawarte w niej proteiny były bronione przed denaturalizacją. Testy HET_CAM na podrażnienia i cytotoksyczność wskazują wyraźnie, iż pasty nie zawierające LaurylaSiarczanu Sodu (SLS) lepiej bronią błonę śluzową jamy ustnej przed podrażńieniami. Po użyciu pasty Curaprox Enzycal błona śluzowa pozostaje nienaruszona.
Uwaga! Dzieci w wieku 6 lat i poniżej: stosowanie pasty w ilości ziarnka grochu pod nadzorem dorosłych. W razie spożycia fluorków z innych źródeł, skonsultuj się z lekarzem albo stomatologiem.
składniki Pasty Curaprox 75 ml:
Aqua, Hydrated Silica, Sorbitol, Glycerin, Steareth-30, Chondrus Crispus Extract, Aroma, Titanium Dioxide, Disodium Phosphate, Sodium Floride, Citric Acid, Sodium Benzoate, Sodium Saccharin, Potassium Thiocyanate, Lactoperoxidase, Glucose Oxidase, Amyloglucosidase.