Piec na pellet RAFAEL - WYSYŁKA GRATIS promocja 2019

Cena3999.0
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie RACZYŃSKI KOMINKI KOTŁY PIECYKI

Parametry

Producent:Kratki
Kategoria:Piece kominkowe

Opis

atuty

Piec na pellet RAFAEL to kompaktowe, wydajne i ekonomiczne urządzenie grzejne, produkowane przy zaimplementowaniu pionierskich technice. Piec stanowi przychylne dla środowiska rozwiązanie dzięki spalaniu odnawialnego i czystego paliwa jakim jest pellet. Jego niewątpliwą zaletą jest optymalizacja zużywanego paliwa. RAFAEL zużywa wyłącznie taką liczba materiału opałowego, jaka jest wymagana do ogrzania pomieszczenia.KOMPAKTOWA BUDOWA

RAFAEL to urządzenie o niewielkich rozmiarach i gustownym wyglądzie. Ogrzewacz od frontu posiada drzwiczki zaopatrzone w postępowe ozdobne przeszklenie typu glass. Pokrywa urządzenia została wykonana ze stali, a dla jej zabezpieczenia pokryto ją farbą proszkową. Komora spalania została wyłożona elementami ze stali rdzoodpornej.

Sterownik ogrzewacza znajduje się w tylnej części urządzenia bezpośrednio nad drzwiczkami zasobnika na pellet. Jego minimalistyczny wygląd i delikatne grafiki znakomicie komponują się w elegancji wygląd pieca.

RAFAEL wyposażony jest w pojedynczą, ozdobną szybę typu glass, dzięki której wygląda elegancko i nowocześnie. Rozwiązanie to podkreśla perfekcyjną wizję ognia. Na dodatek surowa i użyteczna klamka stanowi rewelacyjne uzupełnienie drzwi.

Jego uzupełniającą zaletą jest cicha praca, co w połączeniu z kompaktową budową sprawia, że RAFAEL wspaniale prezentuje się w przestrzeni mieszkalnej czy biurowej.

komfortowE używanIE

Dzięki zastosowanemu podajnikowi oraz zaimplementowanemu sterowaniu RAFAEL wymaga minimum pracy i zaangażowania. Praca z piecem skupia się na obsłudze panelu sterowania, na którym ustawia się tryby pracy. Pellet umieszczany jest w zasobniku do którego wlot znajduje się w górnej części urządzenia. Zasobnik posiada max 10 kg paliwa. Taka ilość paliwa zezwala na ciągłą pracę pieca do 16 godzin.

Urządzenie może pracować w trzech trybach:

- termostatu, według którego zadajemy pożądaną temperaturę dla wnętrza, a piec sam dobiera odpowiednią liczba paliwa i reguluje moc konieczną do ogrzania;

- programowalny, zezwalający na zaplanowanie pracy pieca w cyklach dziennych i tygodniowych;

- ręczny, z pięciostopniową regulacją poziomu mocy i ogrzewania.

System czystej szyby zagwarantuje ograniczone osadzanie sadzy. Kurtyna powietrzna odgradza szybę od paleniska. Dzięki temu nie brudzi się.

w trakcie spalania pelletu powstaje mała liczba popiołu, który wystarczy sporadycznie eliminować. W tym celu piec wyposażony został w funkcjonalny, wyjmowany pojemnik usprawniający jego czyszczenie. Ogrzewacz na pellet RAFAEL posiada także system umożliwiający ręczne czyszczenie opłomek za pomocą specjalnego cięgna umieszczonego w przedniej części urządzenia nad drzwiczkami paleniskowymi.

RAFAEL posiada dwa niezależnie pracujące wentylatory, z których pierwszy wywiewny jest odpowiedzialny za wydajniejsze ogrzewanie wnętrza przez wymuszoną cyrkulację ciepłego powietrza wzdłuż tylnej ściany komory spalania. Drugi - wyciągowy ułatwia wyrzut spalin (nie zwalnia to instalatora od zapewnienia odpowiedniego ciągu na poziomie 12 Pa). Piec posiada króciec dolotu powietrza, dzięki któremu doprowadzimy świeże powietrze z zewnątrz budynku. Nie będzie ono pobierane z wnętrza, w którym pracuje urządzenie.

Aby ułatwić ustawienie urządzenia, szczególnie na nierównych powierzchniach, ma ono dostosowywane nóżki, dzięki którym z łatwością je wypoziomujemy.

BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

RAFAEL zaopatrzony jest w system czujników zapewniających jego bezpieczną i dobrą pracę. Sygnał dźwiękowy oraz komunikat na wyświetlaczu informują użytkownika o zaniku
ciągu lub możliwości przegrzania pieca.

Drzwi urządzenia zaopatrzone są w ceramikę szklaną odporną do 800°C.

Jego solidna i jednostajna kompozycja zagwarantowana jest dzięki zastosowaniu najkorzystniejszej jakości podzespołów.informacje techniczne

Moc nominalna (kW) 6,0

Zakres mocy cieplnej (kW) 3.0 - 6.0

wydajność grzejna (%) 87,0

Średnica wylotu spalin (mm) 80

Spełnia kryteria EKOPROJEKTU Tak

asygnowany do rekuperacji Nie

wariant paliwa pellet 6-8 mm

Waga (kg) 83,0

Emisja CO (przy 13% O 2 ) ≤ podawana w % 0,01

Temperatura spalin (℃) 165,0

Emisja pyłków (pył) (mg/Nm3) 20,0

Współczynnik wydajności energetycznej EEI 121,10

wariant przeszklenia proste

Otwieranie drzwi w lewo

Materiał wykonania stal, szkło

Szerokość (cm) 46,90

Wysokość (cm) 90,80

Głębokość (cm) 49,00

Dolot powietrza Tak

Popielnik Tak

dekoracyjna szyba typu glass Tak

pojemność zasobnika paliwa (kg) 10

Max czas palenia (h) 17

Średnica dolotu (mm) 50

pobór mocy (W) 70 (350)

Zasilanie (V/Hz) 230/50