Piec na pellet viking 8 panel biały wysyłka gratis marki Kratki promocja 2020

Cena6999.0
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie RACZYŃSKI KOMINKI KOTŁY PIECYKI

Parametry

Producent:Kratki
Kategoria:Piece

Opis

mocne strony

Piec na pellet VIKING to sprawne i ekonomiczne urządzenie cieplne, wytworzone przy zastosowaniu prekursorskich technologii. PIec stanowi przychylne dla środowiska rozwiązanie dzięki spalaniu odnawialnego i czystego paliwa jakim jest pellet. Jego niewątpliwą zaletą jest optymalizacja zużywanego paliwa. VIKING zużywa jedynie taką liczba materiału opałowego, jaka jest wymagana do ogrzania pomieszczeń.

progresywnY DESIGN

VIKING to urządzenie o postępowym zarysie i wyglądzie. Front pieca wytworzony jest z paneli szklanych z hartowanego szkła. Obudowa paleniska została wytwarzana ze stali, a dla jej uzupełniającego zabezpieczenia pokryto ją farbą proszkową. Komora spalania pozostała wyłożona żeliwnymi elementami.

Dotykowy sterownik ukryty jest pod szklanym panelem. Jego ascetyczny wygląd i subtelne grafiki nieprzeciętnie pasują do wyglądu pieca.

VIKING wyekwipowany jest w pojedynczą, dekoracyjną szybę typu glass, dzięki której wygląda elegancko i nowocześnie. Rozwiązanie to podkreśla wspaniałą wizję ognia. Pondto minimalistyczna i poręczna klamka stanowi wspaniałe uzupełnienie drzwiczek.

Jego uzupełniającą zaletą jest cicha praca, co w połączeniu z designem powoduje, że VIKING świetnie ukazuje się w przestrzeni mieszkalnej.

komfortowE używanIE

Dzięki zaimplementowanemu podajnikowi, a także wykorzystanemu sterowaniu VIKING wymaga minimum pracy i zaangażowania. Praca z piecem skupia się na obsłudze dotykowego panelu, na którym ustawia się tryby pracy. Panel szczególnie intuicyjne menu, dzięki czemu obsługa całego urządzenia jest przystępna. Pellet umieszczany jest w osobnym, wydzielonym zasobniku co usprawnia jego prosty zasyp. Zasobnik mieści w sobie do 15 kg paliwa. Taka liczba paliwa umożliwia ciągłą pracę pieca do 25 godzin.

Urządzenie może pracować w trzech trybach:

- termostatu, według którego zadajemy pożądaną temperaturę dla wnętrza, a piec sam dobiera odpowiednią ilość paliwa i reguluje moc;

- programowalny, zezwalający na zaplanowanie pracy pieca w cyklach dziennych i tygodniowych;

- ręczny, z pięciostopniową regulacją poziomu mocy i ogrzewania.

System czystej szyby zagwarantuje ograniczone osadzanie sadzy. Kurtyna powietrzna odgradza szybę od paleniska. Dzięki temu nie brudzi się.

w trakcie spalania pelletu powstaje znikoma liczba popiołu, który wystarczy sporadycznie opróżnić. W tym celu piec wyekwipowany pozostał w ergonomiczny, wyjmowany pojemnik upraszczający jego czyszczenie.

VIKING posiada dwa niezależnie pracujące wentylatory, z których pierwszy wywiewny jest odpowiedzialny za sprawniejsze ogrzewanie pomieszczenia przez wymuszoną cyrkulację ciepłego powietrza wzdłuż tylnej ściany komory spalania. Drugi - wyciągowy - zapewnia mechaniczny wyrzut spalin, gwarantując optymalne podciśnienie w odcinku kominowym.

Piec posiada króciec dolotu powietrza, dzięki któremu doprowadzimy świeże powietrze z zewnątrz budynku. Nie będzie ono pobierane z pomieszczenia, w którym pracuje. Dodatkowo urządzenie dla efektywniejszego spalania, ma przepływomierz, który w wąskim zakresie reguluje ilość obrotów wentylatora wyciągowego odpowiadającej za dopływ powietrza do paleniska co ma bezpośredni wpływ na jakość procesu spalania.

Aby ułatwić ustawienie urządzenia, szczególnie na nierównych powierzchniach, ma ono dostosowywane nóżki, dzięki którym łatwo je wypoziomujemy.

BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

VIKING zaopatrzony jest w system czujników zapewniających jego bezpieczną i dobrą pracę. Sygnał dźwiękowy, a także komunikat na wyświetlaczu informują użytkownika, gdy zabraknie pelletu, nastąpi zanik ciągu, albo gdy zaistnieje możliwość przegrzania pieca.

Drzwi urządzenia wyposażone są w ceramikę szklaną niepodatną do 800°C.

Jego konkretna i zrównoważona kompozycja zagwarantowana jest dzięki zastosowaniu najlepszej jakości podzespołów.

dane techniczne
Moc nominalna (kW) 8,0
Zakres mocy cieplnej (kW) 2.5 - 8.0
produktywność grzewcza (%) 86,5
Średnica wylotu spalin (mm) 80
dedykowany do rekuperacji Tak
rodzaj paliwa pellet 6 mm
Waga (kg) 150,0
Temperatura spalin (℃) 205,0
Zgodność z normą BlmSchV 2 Tak
typ przeszklenia proste
Otwieranie drzwi w lewo
Materiał wykonania szkło, żeliwo, stal
Szerokość (cm) 86,30
Wysokość (cm) 98,50
Głębokość (cm) 39,10
Dolot powietrza Tak
Popielnik Tak
ozdobna szyba typu glass Tak
objętość zasobnika paliwa (kg) 15
Max czas palenia (h) 25
Średnica dolotu (mm) 60
zużycie mocy (W) 380
Zasilanie (V/Hz) 230/50