Fizyka Podręcznik 2 Szkoła Branżowa 1 Stopnia - Grzegorz Kornaś (2020) promocja 2021

Cena41.07
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie TaniaKsiazka.pl

Parametry

Producent:Operon
Kategoria:Podręczniki
ISBN 9788366365728
Oprawa broszurowa
Autor Grzegorz Kornaś
Wydawnictwo Operon
Rok wydania 2020

Opis

Podręcznik Fizyka 2 został przygotowany dla uczniów drugiej klasy szkoły branżowej I stopnia. Tom drugi posiada treści zezwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej i uwzględnia jedną godzinę nauczania w tygodniu.Autor przeważnie osadza przekazywaną wiedzę w realiach rutynowych, w ten sposób przybliżając uczniom prawa i zjawiska fizyczne.

Liczne doświadczenia umożliwiają zrozumienie zagadnień poprzez działanie. W celu opanowania podstawowych obliczeń można w toku lekcji prześledzić rozwiązanie przykładów. Definicje i zasady wyznaczono w ramkach.Zainteresowanie tematem pomoże rozbudzić realizacja tematów fakultatywnych, dzięki którym uczeń dowie się na przykład: jak jest zbudowana i jak działa kuchenka mikrofalowa lub na czym polega praca wentylacji grawitacyjnej w domu.Podręcznik do fizyki, klasa 2, do szkoły branżowej I stopnia dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej składa się 4 działów i 4 modułów fakultatywnych:1.

Prąd stały2. Magnetyzm3. Indukcja elektromagnetyczna, prąd przemienny4. Energia w zjawiskach cieplnych1. Moduł fakultatywny B – część 22. Moduł fakultatywny C – część 13. Moduł fakultatywny D4. Moduł fakultatywny E – część 1