Geografia Nowa Matura LO kl.1-3 Repetytorium maturzysty - Agnieszka Łękawa (400 str.) promocja 2021

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 2 sklepy z produktem Geografia Nowa Matura LO kl.1-3 Repetytorium maturzysty - Agnieszka Łękawa (400 str.) oraz 2 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 20.12 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-4%
Repetytorium maturzysty 2021. geografia
20.12
TaniaKsiazka.pl
Repetytorium maturzysty Geografia
20.91
Libristo.pl

Parametry

Producent:Łękawa Agnieszka
Kategoria:Podręczniki
ISBN 9788375175479
Oprawa miękka
Autor Agnieszka Łękawa
Wydawnictwo GREG
Ilość stron 400
Rok wydania 2015
Poziom nauczania szkoła średnia

Opis

Repetytorium Maturzysty geografia Wydawnictwa GREG jest książką wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom maturzystów - zawiera całość materiału koniecznego do przygotowania się do matury w jej aktualnej formule.

Całość jest zgodna z najnowszą podstawą programową, a treści obejmujące materiał z klasy I ponadto oznaczono graficznie paskiem na marginesie.Co ważne, książka ta nie została przeładowana niepotrzebnymi informacjami, a zawarte w niej treści zaprezentowano dostępnym, zrozumiałym językiem.

Tam, gdzie było to możliwe, zostały zastosowane ułatwiające naukę formy tabelek, wykresów, wyliczeń, diagramów. Najważniejsze pojęcia wyodrębniono wyraźnie widocznymi na stronie ramkami. Wyraźnym uzupełnieniem jest indeks pojęć, dzięki któremu poruszanie się po książce jest instynktownie proste.Repetytorium Maturzysty geografia Wydawnictwa GREG jest nadzwyczajną pomocą zarówno dla osób decydujących się wybrać geografię jako przedmiot maturalny, jak i dla uczniów pierwszej klasy liceum, którzy chcą skutecznie przygotować się do klasówki albo odpowiedzi albo powtórzyć materiał.Wielką zaletą naszych repetytoriów jest szczególnie optymalne przewidywanie pytań na tegorocznym egzaminie.

W każdej publikacji uwzględniliśmy tegoroczne przewidywania i pewniaki na test i egzamin.dzisiaj książka po raz pierwszy w odświeżonej, innowacyjnej i kolorowej szacie graficznej!Serdecznie polecamy!Spis treściWstępŹRÓDŁA danych GEOGRAFICZNEJGeografia jako naukaŹródła informacji geograficznejKierunki świata i sposoby ich wyznaczania w terenieMapa jako źródło informacji geograficznejSkala mapyZadania ze skaląKartograficzne metody pokazujenia zjawisk na mapieGeneralizacja mapyRodzaje i użycie mapCzytamy mapę topograficznąSYSTEM PRZYRODNICZY ZIEMIAstronomiczne podstawy geografiiBudowa Wszechświata i Układu SłonecznegoZaćmienie Słońca i KsiężycaKształt i rozmiary ZiemiRuch obrotowy Ziemi i jego skutkiRachuba czasu na ZiemiRuch obiegowy Ziemi i jego skutkiZróżnicowanie oświetlenia Ziemi w ciągu rokuWyznaczanie wysokości górowania SłońcaKalendarzDługość i szerokość geograficzna.

Rozciągłość południkowa i równoleżnikowaWpływ czynników kosmicznych na środowisko przyrodnicze ZiemiAtmosferaBudowa i skład chemiczny atmosferyBilans grzejny ZiemiPogoda i klimat. Czynniki kształtujące pogodę i klimat na ZiemiZróżnicowanie temperatury na kuli ziemskiejCiśnienie atmosferyczneCyrkulacja planetarnaWiatry na ZiemiWilgotność powietrzaProdukty kondensacji pary wodnejZróżnicowanie opadów na kuli ziemskiejMasy powietrza.

Fronty atmosferycznePrognozowanie pogody. Mapa synoptycznaStrefy klimatyczne na ZiemiWpływ pogody i klimatu na życie i gospodarkę człowiekaWpływ działalności człowieka na klimatHydrosferaZasoby hydrosfery.

Obieg wody w przyrodzieOceany i morza. Właściwości fizyczne i chemiczne wód morskich. Ruchy wód morskichRzekiJeziora, bagna, torfowiskaLodowce i lądolody. Wieloletnia zmarzlinaWody podziemne. Ź