Historia LO Poznać przeszłość. WIEK XX ZP (368 str.) promocja 2019

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 2 sklepy z produktem Historia LO Poznać przeszłość. WIEK XX ZP (368 str.) oraz 2 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 33.67 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-5%
Historia LO KL 1. Podręcznik. Zakres podstawowy. Poznać przeszłość. Wiek XX. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!
33.67
bookbook.pl
Historia Poznać przeszłość Wiek XX LO kl.1-3 podręcznik / zakres podstawowy / CYKL WIELOLETNI - Roszak Stanisław, Kłaczkow Jarosław
35.42
InBook.pl

Parametry

Producent:Nowa Era
Kategoria:Podręczniki
ISBN 9788326724022
Oprawa miękka
Autor Stanisław Roszak, Jarosław Kłaczkow
Wydawnictwo NOWA ERA
Ilość stron 368
Rok wydania 2016
Poziom nauczania szkoła średnia

Opis

Podręcznik do historii "Poznać przeszłość. Wiek XX" w ciekawy sposób ukazuje bogatą w wydarzenia historię XX wieku oraz wyjaśnia zachodzące wówczas procesy. Na początku publikacji znajduje się komponent "Co było wcześniej", który jest przypomnieniem wiadomości z ostatnich lekcji gimnazjum. Treści podręcznika wzbogacono licznymi zdjęciami, infografikami, mapami, danymi statystycznymi oraz tekstami źródłowymi i biogramami ważnych postaci historycznych, a większość tych elementów obudowana jest poleceniami. Wszystkie jednostki tematyczne kończą się ćwiczeniami utrwalającymi poznane wiadomości, a także propozycjami dodatkowych publikacji książkowych oraz odnośników do stron internetowych, które umożliwią poszerzenie wiedzy z określonego zakresu. Na końcu każdego rozdziału zamieszczono podsumowanie, uzupełniające ćwiczenia upraszczające powtórzenie wiadomości i oś czasu z zaznaczonymi najważniejszymi faktami z tematów znajdujących się w tym rozdziale. W "Symbolach epoki" prezentowane są wydarzenia, dzieła sztuki lub hasła charakterystyczne dla treści przedstawionych w danym rozdziale. "Epoka w opiniach historyków" - to fragmenty niebanalnych tekstów, dzięki którym uczniowie zapoznają się z dorobkiem historiografii i rozmaitymi ocenami przeszłości. Na końcu publikacji zamieszczone są tablice chronologiczne i indeks.