Historia Nowa Matura LO kl.1-3 Repetytorium maturzysty - Praca zbiorowa (496 str.) promocja 2021

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 2 sklepy z produktem Historia Nowa Matura LO kl.1-3 Repetytorium maturzysty - Praca zbiorowa (496 str.) oraz 2 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 14.04 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-30%
Repetytorium maturzysty. Historia. Nowa matura na 100% Kręc Agnieszka Noskowiak Jerzy, Zapiór Beata
14.04
MegaKsiazki.pl
Repetytorium maturzysty 2021. historia
20.12
TaniaKsiazka.pl

Parametry

Producent:Kręc Agnieszka Noskowiak Jerzy, Zapiór Beata
Kategoria:Podręczniki
ISBN 9788375175448
Oprawa miękka
Autor Beata Zapiór|Kręc Agnieszka Noskowiak Jerzy
Wydawnictwo GREG KRAKOW
Ilość stron 496
Rok wydania 2015
Poziom nauczania szkoła średnia

Opis

Repetytorium Maturzysty historia Wydawnictwa GREG jest książką wychodzącą naprzeciw potrzebom maturzystów - zawiera całość materiału potrzebnego do przygotowania się do matury w jej aktualnej formule. Całość jest zgodna z najnowszą podstawą programową, a treści obejmujące materiał z klasy I ponadto oznaczono graficznie paskiem na marginesie.Co ważne, książka ta nie została przeładowana niepotrzebnymi informacjami, a zawarte w niej treści przekazane są dostępnym, zrozumiałym językiem.

Tam, gdzie było to możliwe, treść ujęto w ułatwiające naukę formy tabel, diagramów, wyliczeń. Naukę usprawniają liczne mapy i fotografie. Najważniejsze definicje na dodatek wskazano kontrastowymi, wyraźnie widocznymi ramkami.

Ważnym uzupełnieniem jest indeks pojęć, dzięki któremu wyszukanie w książce potrzebnych treści jest intuicyjnie proste.Repetytorium Maturzysty historia Wydawnictwa GREG stanowi wyśmienitą pomoc jednocześnie dla osób decydujących się wybrać historię jako przedmiot maturalny, jak dla uczniów pierwszej klasy liceum, którzy chcą szybko powtórzyć materiał efektywnie przygotować się do klasówki czy odpowiedzi.Wielką zaletą naszych repetytoriów jest nad wyraz słuszne przewidywanie pytań na tegorocznym egzaminie.

W każdej publikacji uwzględniliśmy tegoroczne przewidywania i pewniaki na test i egzamin.dzisiaj książka po raz pierwszy w odświeżonej, progresywnej i kolorowej szacie graficznej!Serdecznie polecamy!Spis treściWstępROZDZIAŁ I.

STAROŻYTNOŚĆPierwsze cywilizacje Bliskiego i Dalekiego WschoduEwolucja człowiekaCechy społeczności cywilizowanejDzieje polityczneKręgi cywilizacyjne - charakterystykaReligie starożytnościOsiągnięcia pierwszych cywilizacjiAntyczna GrecjaPeriodyzacja dziejówKultury przedhelleńskieUstrój starożytnej GrecjiSytuacja gospodarcza starożytnej GrecjiSpołeczeństwoKonflikty zbrojneHegemonia MacedoniiReligia GrekówKultura starożytnej GrecjiCywilizacja starożytnego RzymuPeriodyzacja dziejów RzymuItalia przedrzymskaUstrój starożytnego RzymuGospodarkaSpołeczeństwo rzymskiePodboje RzymuPrzyczyny upadku Cesarstwa ZachodniorzymskiegoReligiaKultura starożytnego RzymuROZDZIAŁ II.

ŚREDNIOWIECZEPolityka i ustrójPeriodyzacja dziejówTrzy kręgi cywilizacyjne w basenie Morza ŚródziemnegoMonarchia w przeciętniewieczuPaństwo FrankówPowstanie państw narodowychPowstanie państw w Europie Północnej i Środkowo-WschodniejSąsiedzi polski od X do XIV wiekuPowstanie monarchii stanowych w Europie ZachodniejPaństwo polskie w okresie panowania pierwszych PiastówRozbicie dzielnicowe w PolsceWładza i społeczeństwo w Polsce w XI i XII wiekuPolska za Władysława Łokietka (1306-1333)Polska Kazimierza wielkiego (1333-1370)Panowanie andegaweńskie w PolsceUnie Polski z sąsiadami od XIV do XVI wiekuStosunki polsko-krzyżackie od XIII do XVI wiekuGospodarkaRolnictwo i wieś w Europie ZachodniejMiasta średniowiecznePolska w gospodarce przeciętniewiecznej EuropySpołeczeństwoKształtowanie się