Materiały malarskie i ich zastosowanie. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!, oprawa twarda promocja 2021

Cena83.93
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie TaniaKsiazka.pl

Parametry

Producent:Arkady
Kategoria:Podręczniki
ISBN 9788321349435
Oprawa twarda
Autor Doerner Max
Wydawnictwo Arkady
Ilość stron 492
Rok wydania 2017

Opis

Konsultacja merytoryczna wydania polskiego dr hab. Aleksandra Krupska, prof. Akademii Sztuk pięknych w Warszawie Dzieło należące do kanonu wiedzy o technologii malarskiej – podręcznik rzemiosła dla malarzy – pozostaje od dziesiątków lat pod stałą opieką ekspertów, którzy je opracowują wciąż na nowo.

zostało przetłumaczone na kilka języków i można je znaleźć wszędzie tam, gdzie naucza się i przyswaja malarską technologię, także w kręgu wielbicieli malarstwa. Oprócz omówienia tradycyjnych materiałów malarskich przedstawiono tu, z uwzględnieniem pochodzenia i historii, najnowsze farby artystyczne, pigmenty, media i spoiwa i przybory i podłoża malarskie, jak papiery, płótna, drewno czy tynki wapienne.

Oddzielne rozdziały poświęcone pozostały tematom specjalnym, jak ochrona zdrowia, badanie światłotrwałości, skala wełniana i pokrewne określenia. Zakres tematyczny obejmuje zagadnienia poczynając od antycznych technik malarskich przeciętniewieczne malarstwo temperowe i wczesne malarstwo olejne, aż po najnowsze farby artystyczne, farby akrylowe i media alkidowe.

Uzupełnieniem wywodów na temat zastosowania i produkcji farb artystycznych, gruntowania płócien, wyrobu pędzli, ręcznego i przemysłowego wytwarzania papierów malarskich i ogólnej teorii i praktyki najróżniejszych technice malarskich jest ponad 250 ilustracji, a także zestawienie literatury uzupełniającej i aneks zawierający tablice barwne.