Ośrodek przyjemności. Zaufaj swoim instynktom (314 str.) promocja 2021

Szukając okazji cenowych warto sprawdzić więcej niż jedną ofertę. Znajdziesz tutaj 1 sklep z produktem Ośrodek przyjemności. Zaufaj swoim instynktom (314 str.) oraz 2 oferty cenowych. Najlepsza oferta zaczyna się od 27.89 zł. Wybierz swoją ofertę, zobacz szczegóły w sklepie i dokonaj zakupu.
-38%
Ośrodek przyjemności
27.89
TaniaKsiazka.pl
Ośrodek przyjemności. zaufaj swoim instynktom
44.90
TaniaKsiazka.pl

Parametry

Producent:Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Kategoria:Podręczniki
ISBN 9788380886551
Oprawa broszurowa
Autor L Kringelbach Morten
Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Ilość stron 314
Rok wydania 2017

Opis

JAK PRZYJEMNOŚĆ I NAGRODA WARUNKUJĄ NASZE DECYZJE? DLACZEGO NIE ODCZUWAMY PRZYJEMNOŚCI W STANACH DEPRESJI? CZY PRZYJEMNOŚCI ODGRYWAJĄ ROLĘ W UCZENIU SIĘ?
Morten Kringelbach w swej książce eksploruje temat najistotniej podstawowych ludzkich dążeń do zaspokojenia pragnień i odczuwania przyjemności. Autor jest nie tylko szanowanym w świecie neurobiologiem, lecz także utalentowanym dziennikarzem, potrafiącym przetłumaczyć wyniki badań naukowych na język codziennego życia. Jego wywód zawiera odniesienia do filozofii, antropologii, psychologii i neurobiologii. Liczne przykłady i anegdoty sprawiają, że książka, niosąca ze sobą sporą porcję wiedzy, jest także pasjonującą lekturą.

Gdybyśmy mogli wybierać, zapewne niewielu z nas zdecydowałoby się na życie pozbawione emocji; z drugiej strony, dużo osób uważa, iż emocja stanowi przeszkodę w rozumnym działaniu. Emocja nie jest jednak antytezą rozumu, przeciwnie, nieracjonalna jest walka z pragnieniami i przyjemnościami życia, są one bowiem fundamentem wszelkich ludzkich zachowań. […] Zrozumienie i akceptacja mechanizmów odpowiedzialnych za odczuwanie przyjemności i pragnień w systemie złożonych interakcji zachodzących pomiędzy aktywnością mózgową a subiektywnymi doświadczeniami może pomóc nam podejmować stosowne decyzje, odkrywać radości życia i czuć się szczęśliwym człowiekiem.
Morten Kringelbach, fragment wstępu do książki