heritage disruptor low (1010262.1fg) marki Fila promocja 2019

Cena359.98
Zobacz w sklepie
sprawdź dostępność w sklepie Sneaker Peeker

Parametry

Producent:Fila
Kategoria:Pozostała moda i styl

Opis

Włoska producent Fila powstała oficjalnie w 1911 roku. Nazwa marki pochodzi od nazwiska braci, którzy byli jej założycielami. W początkowej fazie istnienia firma ta zajmowała się produkcją odzieży dla alpinistów i w późniejszym etapie produkcją bielizny.

obszernym krokiem w rozwoju marki było stworzenie pierwszej sportowej linii odzieży do tenisa w 1973 roku. Ważnym wydarzeniem jest także pojawienie się na rynku linii „White Line", czyli pierwszej w historii tenisa kolekcji kolorowych ubrań.

W latach 80 Fila zdominowała rynek sportu za sprawą współpracy z gwiazdami tenisa ziemnego takimi jak Björn Borg, Boris Becker, Jennifer Capriati czy Monica Seles. W kolejnych latach oferta firmy powiększyła się o kolejne dyscypliny sportu takie jak koszykówka, baseball czy piłka nożna.

najszczególniej rozpoznawalnych zawodnikiem NBA grającym w butach Fila był Grant Hill od którego imienia i nazwiska Fila nazwała swój model „basketów". Klapki od FILA. Świetne klapki na basen lub do chodzenia w upalne dni.

Na otoczeniu śródstopia, a także podeszwie wypukłe aplikacje FILA.