BOHEMIAN RHAPSODY (SOUNDTRACK) - Queen (Płyta CD) promocja 2021

Cena37.98
Zobacz w sklepie
jest dostępny w sklepie cd-dvd-vinyl.pl

Parametry

Producent:Queen
Kategoria:Pozostała muzyka rozrywkowa
Nośnik CD

Opis

Ścieżka dźwiękowa do jednego z najbardziej wyczekiwanych filmów roku - "Bohemian Rhapsody" - porywającej opowieści o Freddie'em Mercury. Największe hity Queen w wersjach studyjnych i najlepsze wykonania koncertowe, w tym 11 niepublikowanych dotąd nagrań!Za produkcję 22 utworów z soundtracku odpowiadają Brian May i Roger Taylor, ze współudziałem wieloletnich współpracowników Queen – Justina Shirley-Smitha, Krisa Fredrikssona, a także Joshua J Macrae.

Masteringiem zajęli się Adam Ayan i Bob Ludwig.„Bohemian Rhapsody” będzie dopiero drugim pełnym soundtrackiem w dyskografii zespołu – pierwszy to „Flash Gordon”. W przeciwieństwie do „Flash Gordona”, na „Bohemian Rhapsody” nie znajdziemy fragmentów filmu.

Każdy utwór jest pełnowymiarowy, nawet jeśli na ekranie usłyszymy tylko kilkanaście sekund. Kluczowym zadaniem dla ekipy odpowiedzialnej za soundtrack „Bohemian Rhapsody” było przypasowanie jak najkorzystniejszych wersji utworów Queen, zwłaszcza nagrań koncertowych, do scenariusza.

Nie chodziło o stworzenie przypadkowej kompilacji największych hitów, lecz spójnej opowieści, która uwydatnia najważniejsze punkty historii opowiadanej na ekranie. Aby zapewnić słuchaczom jak najwspanialsze kinowe doznania, Brian May wpadł na pomysł, aby Queen wykonał własną wersję popularnego motywu 20th Century Fox.

Tak rozpoczyna się zarówno album, jak i film.Film „Bohemian Rhapsody” to porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddie’em Mercurym, który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych miłośników.

Film demonstruje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i przełomowemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, do czasu, aż skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszelkiego pod znakiem zapytania.

Triumfalny powrót zespołu w trakcie koncertu na rzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i entuzjastów muzyki na całym świecie.